Satılık Tekneler

Northland Projesi Şekillenmeye Başladı
04.01.2017 Northland Projesi Şekillenmeye Başladı DeBasto tarafından tasarımı yapılan ve Amerikan tersanesi Burger Boat Company tarafından üretilmekte olan Northland projesinin gövdesi tamamlanmak üzere şekillendi.

Northland

31,55 metre uzunluğundaki Northland projesi, Wisconsin eyaletinin Manitowoc kentindeki Burger Boat Campany’nin tersanesinde, gövdesini şekillendirecek çelik son plakalarının kaynaklanmasını bekliyor. Tersanede çalışmalar gövdenin tamamlanması için son hız ile devam ediyor.

Northland1

Uzun menzilli seyir ve balıkçılık amaçlı olarak tasarlanan, üretilmekte olan Northland projesinin her iki dış mühendislik tasarımı ve çağdaş iç mekan tasarımı Luiz de Basto tarafından gerçekleştirildi. Ödüllü tasarımcı Luiz de Basto çalışmalarını Miami, Florida’da sürdürüyor. Motoryatta 8 konuğun konaklaması; üst güvertedeki yat sahibi
kamarası, alt güvertedeki iki çift kişilik yataklı ve bir iki yataklı kamaraya bölünmüş durumda.

Northland2

Tersaneden yayınlanan son imalat fotoğraflarında, projenin çelik gövdesinin tamamlanma aşamasında olduğu ve sonrasında da alüminyum üst yapının başlanacak düzeye geldiğini görülmektedir.

Northland3

Luiz DeBasto tasarımı Northland'da fazlasıyla üst güvertede yer alan dış mekan jakuzisi, barı ve rahat gölgelikli oturma grupları ile birlikte yukarıdan aşağıya ana salonu, ana güvertedeki açıkta yemek alanı da dahil olmak üzere, çok sayıda açık mekanları konuklarını ağırlamak için hazır bulunacak.

Northland4

Yat, uzun menzilli seyir için ABS sınıflandırmasına göre tasarlanmış ve inşa edilmektedir. Northland projesindeki motoryat, aynı zamanda okyanus aşırı da seyahat yapabilecek özelliklerdedir. Dünyanın en uzak yerlerinde balık avlamaya gidebilecek olan yatın, uzatılmış kıç güvertesinde bir de spor balıkçılığı için kokpit konumlandırılmış. 

Northland5

Northland'da iki adet 475 HP gücündeki CAT C18 ACERT motor bulunacak ve 4.000 deniz mili menzile 9i5 knot hız ile erişebilecek. Motoryatın maksimum hızı 12,4 knot ve seyir hızı ise 12 knot olacak.

Üst güvertesindeki açık hava jakuzisinin yanı sıra, bu bölümün ön tarafında iki adet tender hizmet teknesi için de yer bulunuyor. Yat demirdeyken bu bölüm güneşlenme alanı olarak kullanılabilecek. Yatın ana salonu tamamen eğlenceye odaklanmış, geride kıç bölümüne yakın bir bar, resmi yemek salonu ile pruvada bir kütüphaneye yer verilmiştir.

Northland6

Üç güverteli motoryat çelik gövdeli ve alüminyum üst yapılı olacak. Northland'ın, 2017 yılının yaz aylarına kadar sahibine teslim edilmesi planlanıyor.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder