Satılık Tekneler

North Sails "STOP TABS™" ile Denizler Kirlenmiyor
08.01.2014 North Sails "STOP TABS™" ile Denizler Kirlenmiyor

Yelken endüstrisinde yenilikleriyle öne çıkan North Sails, balonları daha rahat basabilmek için kullanılan lastik bantlar veya yünlerin yerine geçecek çevreci bir yeniliğe imza attı. North'un 'Blue Book' servis prosedürü, mevcut balonun ön yakasına yeni STOP TABS™ dikerek denizlerde kirliliğe olumsuz anlamda katkı yapılmasını engelliyor. Günümüzde yün, lastik bant gibi doğada çözünemeyen maddeler bu iş için kullanılıyor.

North Sails

North Sails'in bir numarası Ken Read 'ISAF Kural 55 ile çevrenin korunması adına önemli bir adım attı. Bunun bir sonucu olarak North, gerekli insiyatifi alarak yeni STOP TABS'i ortaya çıkardı. Denizde yaptığımız bir spor olarak çevreyi korumak biz yelkencilerin önemli bir sorumluluğu.' dedi. Read: 'Kolay ve birçok kez kullanılabilir bu fikir artık kullanılmaya hazır.' diye sözlerini bitirdi.

North STOP TABS, orta ve büyük ölçekli rüzgaraltı seyir yelkenlerinde kullanılmak üzere tasarlandı. Yeni yelkenlerin üzerine dikilmesinin yanında mevcut yelkenlere de kolaylıkla eklenebiliyor. STOP TABS, kolaylıkla çözülen yapısıyla, yelkenin iskotası alındığı ve rüzgarla dolmaya başladığı andan itibaren açılıyor. North STOP TABS sadece North Sails marka yelkenlere değil, diğer tüm markaların yelkenlerine de eklenebiliyor. North STOP TABS™, bu ayın sonuna kadar tüm dünyadaki North loftlarında bulunabilecek.http://www.na.northsails.com/

 
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.