Satılık Tekneler

Nordhavn 59 Coastal Pilot Denize İndirildi
18.05.2016 Nordhavn 59 Coastal Pilot Denize İndirildi
Amerikalı yat üreticisi ve tersane Pacific Asian Enterprises, Nordhavn markalı yeni, Nordhavn 59 Coastal Pilot keşif yatını imalatının tamamlanması sonrasında, Çin’de denizle buluşturdu. Firmanın en son modeline ilişkin detaylı görsellere, yatın denize inmesi sonrasında ilk kez ulaşıldı. 

Nordhavn-59-Coastal-Pilot

58 feet uzunluğundaki keşif yatının 20 knot hıza ulaşabileceği tahmin ediliyor. Yeni Nordhavn 59 Coastal Pilot, deniz testlerini şirketin başkan yardımcısı Jim Leishman gözetiminde gerçekleştiriyor. İlk testlerde elde edilen başarılı sonuçlar, şirketi fazlasıyla mutlu etti.

Nordhavn-59-Coastal-Pilot-2

Jim Leishman Nordhavn 59 Coastal Pilot için yaptığı açıklamada; “Tekne oldukça sessiz. Seyir anında deniz ile mükemmel bir açı elde ediyor ve kolaylıkla komutlara cevap veriyor. Ssonuçlardan fazlasıyla memnunuz” diyor.
Firmanın 40 feet ile 120 feet arasında farklı boyutlarda yatları bulunuyor ve hepsi de yapısal açıdan okyanus aşırı seyahat yapabilmeleri ile ünlüler.

Nordhavn-59-Coastal-Pilot-3

12 metre (40 foot) uzunluğundaki bir Nordhavn motoryatı, 2 Kasım 2001 tarihinde başladığı dünya turunu 20 Haziran 2002 günü tamamlayarak, dünyanın en küçük seri üretim motoryatı unvanını kazanmıştır. Bu küçük yat Kaliforniya’dan başladığı dünya turunda, 170 günde 24.000 mil (39.000) km seyir yapmıştı.

Nordhavn-59-Coastal-Pilot-4

Nordhavn 59 Coastal Pilot keşif yatı, Amerika’da tasarlandı ve Çin’in Xiamen limanında dünyanın farklı köşelerine yatları ile gitmek isteyenler için inşa edildi. Nordhavn 59 Coastal Pilot'un, Category A offshore sınıfı sertifikası bulunuyor.

Nordhavn-59-Coastal-Pilot-5

715HP Cummins QSM 11 motoru ve 4.000 litre yakıt tankı sayesinde, okyanus aşırı seyahat yapabilme onayını alıyor. Motoryatın sahip olduğu önemli özelliklerden bazıları; 21.5kw Onan jeneratör, Cruisair ters döngülü iklimlendirme sistemi ve 11HP gücündeki Side Power baş pervanesi..

Nordhavn-59-Coastal-Pilot-6 Nordhavn-59-Coastal-Pilot-7

Nordhavn 59 Coastal Pilot, arzuya göre 2 veya 3 kamaralı olarak üretilebiliyor. Motoryatın üst güvertesinde ise, 12 kişinin rahatlıkla oturabileceği koltuk kapasitesi bulunuyor. Keşif amaçlı trawler yatın iç tasarımında ise, gerçek ahşap kullanılmış ve mutfakta uzun yol için gerekli olan her türlü donanım yer alıyor. İç salonda da rahat ve fazlasıyla yeterli oturma yeri tasarlanmış. Alt güvertede önde geniş yat sahibi kamarası bulunuyor, ancak 3 kamaralı versiyon seçilirse, bu kamara biraz küçülmek durumunda kalıyor.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder