Satılık Tekneler

Nobiskrug’un Yeni Projesi : Radiance
30.09.2015 Nobiskrug’un Yeni Projesi : Radiance
110 metre uzunluğundaki Radiance süperyatı, Claydon Reeves tarafından dört yıl önce tasarlanmış bir konsept proje. Eğlenceli bir yat ile klasik yat özelliklerinin bir karışımı...

Radiance-süperyat

Projeyi sipariş eden özel müşteri, geniş iç hacimler ve eğlenceli dış mekanlar istemişti. Radiance o zamandan bugüne kadar gerçeğe dönüşememişti. Kendine özgü çizgileri ve iç mekan çözümleri olan bu süperyat için Nobiskrug tersanesi ve Claydon Reeves ile güçlerini birleştirdiler.

Nobiskrug tersanesi, 110 metre uzunluğundaki yeni teknesi Radiance'ı, İngiliz yat tasarım stüdyosu Claydon Reeves ile birlikte geliştirdiklerini duyurdu. Monaco Yacht Show katılımcıları arasında yer alan Alman süperyat üreticisi Nobiskrug tersanesi, yeni projelerinin benzersiz bir tasarıma sahip olmasının yanı sıra, çok büyük yaşam alanları ile eskimeyecek bir estetiği barındırdığını söylediler. Radiance'in tasarım felsefesi, çok büyük yaşam alanlarını zarif dış mekanlar ile birleştirmek üzere kurulmuş.

Radiance-süperyat-1

Alman Nobiskrug tersanesi Genel Müdürü Holger Kahl, Radiance hakkında; “yat tasarımı konusunda gerçek yat uzmanı Claydon Reeves ile işbirliği yapmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Claydon Reeves’in benzersiz süperyatları tasarlama konusundaki kendilerini adamışlıkları ve tutkuları herkes tarafından çok iyi bilinmekte. Her iki şirket olarak aramızda bir sinerji bulunuyor, bunun sonucunda da aramızdaki işbirliği çok değerli.” dedi.

Radiance-süperyat-2

Yeni ortaya çıkan 110 metre uzunluğundaki Radiance, zamanının ötesinde çok zarif çizgilere sahip. Süperyatın kıçından burnuna kadar uzanan keskin çizgi göz alıcı. İlaveten zarif parabolik yay iki güverteyi ayırıyor. 

Radiance'ın en belirgin özelliği, ana güvertesindeki dış mekanlar ve yüzme havuzu. 13 metre uzunluğundaki merkezde yer alan bu dış mekan aktivitesi, süperyata estetik ve fonksiyonellik katıyor. Yatın iç dekorasyonuna baktığımızda ise, genel düzenlemelerdeki bir çok alışılmadık mekan kullanımı mimari olarak farklı ilhamların etkisini hissettiriyor. Süperyatın ana güvertesindeki iki güverte yüksekliğini kullanan atrium, yata adımını atan konukları bir anda sıcak bir ortamın içine çekiyor. 

Radiance-süperyat-3

Yatta konukların ağırlanması için özel balkonlu, geniş alanlara sahip dört kamara bulunuyor. Ayrıca, iki adet VIP kamara yat sahibinin de kamarasının olduğu özel güverteyi paylaşıyor.


Mike Reeves ve James Claydon Radiance hakkında; “Bu heyecan verici proje için Nobiskrug tersanesi ile işbirliği içinde olmaktan gurur duyuyoruz. Claydon Reeves tasarım ofisinin kuruluşundan beri, hep Nobiskrug tersanesinin çalışmalarını takdir ettik. Onlarla işbirliği yapmak için bizim karşımıza önemli bir fırsat çıktı, bu bizim için gerçek bir zevk olacak.” dediler. Almanya’nın en önemli süperyat üreticilerinden biri olan Nobiskrug tersanesinde, geçtiğimiz günlerde deniz testlerine başlanılan 142 metre uzunluğundaki Andrey Melnichenko İgorevich’in Süper Yelkenli yat “A” teknesi üretilmişti. Bu süper yat Almanya’daki tersaneden ayrılmıştı.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.