Satılık Tekneler

Nimbus 305 Drophead
13.02.2016 Nimbus 305 Drophead
İsveç tersanesi, tüm hızlarda konforlu bir sürüş vaat eden yeni günlük gezi teknesi Nimbus 305 Drophead modelinin özelliklerini açıkladı. Nimbus tersanesi, ilk modeli Nimbus 26 ile adını duyurmuştu.  

Nimbus-305-Drophead

9,74 metre (32 feet) uzunluğundaki Nimbus 305 Drophead, geçtiğimiz günlerde düzenlenen Düsseldorf Boat Show sırasında duyuruldu. Yeni model, fuarda ilk kez sergilenen Nimbus 305 Coupé ile aynı platformu kullanacak. Nimbus tersanesinde halen üretimi devam eden modelin, ilk motoryatlarının Mart ayında tamamlanması planlanıyor.

Nimbus-305-Drophead-2

Nimbus tarafından yapılan açıklamada, yeni motoryatın 22 knot hıza kadar her türlü hızda ve her koşulda konforlu bir sürüş sağlayacağı vaat ediliyor. Nimbus baş tasarımcısı Joacim Gustavsson yaptığı açıklamada; “Yeni modelimiz ile, harika ve konforlu bir yat gezisindeki sosyalleşmeyi hız kadar önemli bulmayanlara doğru yüzümüzü çeviriyoruz.” diyor.

Nimbus-305-Drophead-3

Nimbus 305 Drophead'in motor seçenekleri Nimbus 305 Coupé ile aynı olacak. 110 ile 220 HP güce sahip olacak Volvo Penta motorlar kullanılacak. Daha çevreci bir motor arzu edilirse, elektrikli Torqeedo Deep Blue motorlar alternatif olarak sunulacak. Nimbus 305 Drophead, İsveçli tersanenin duyurduğu ilk elektrikli tekne olma özelliğinin yanı sıra, mütevazi hızı ile güzel bir hafta sonu teknesi konumunda. Sıfır emisyonlu elektrikli motor, aynı zamanda sessiz oluşu sayesinde de mükemmel bir deniz keyfi sunuyor.

Nimbus-305-Drophead-4

Teknenin iç tasarımı, tipik İskandinav teknelerinde olduğu gibi maun ahşap ve cilalı yüzeylere sahip. Temel özelliği kolay kullanım olan motoryatta, iki tane iki kişilik kamara bulunuyor. Alt güvertede ortak bir de banyo - tuvalet yer alıyor.

Nimbus-305-Drophead-5

Nimbus yatlarının ismi spor otomobilleri çağrıştırsa da, bu yeni motoryatlar üstleri kapalı olarak seyir yapamıyorlar. Motoryatın iç dekorasyonunda çekici ve dayanıklı kumaşlar seçilmiş. Nimbus için seçilen Sunbrella döşeme, hem tuzlu suya hem de UV ışınlarına karşı dayanıklı olacak.

Nimbus-305-Drophead-6

Yeni Nimbus 305 Drophead modelinin satış fiyatı hakkında ise, henüz tersaneden bir açıklama yapılmadı. Ancak, yeni motoryatın yurtdışı teslim fiyatının 250 bin Euro civarında olması bekleniyor.

nimbus.se


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.