Satılık Tekneler

Nick Mezas’ın Yeni Projesi - 69m Smooth
12.01.2017 Nick Mezas’ın Yeni Projesi - 69m Smooth Nick Mezas Yacht Design, şık ve çağdaş bir tasarıma sahip olan, Van Oossanen Naval Architects ile birlikte geliştirdikleri, 69 metre uzunluğundaki en son motoryat konsepti Smooth projesini tanıttı.

69m Smooth

Smooth projesinin amacı; uzun mesafe seyir amaçlı, konuklarının ferah dış güvertesinde veya içeride tam konforlu ve hızlı bir deniz yolculuğu yapabilmesi şeklinde belirlenmişti. Bu istekler  Van Oossanen tarafından geliştirilerek, tam deplasman gövdeye Hull Vane® ile entegre edildi. Bu kombinasyon yüksek maksimum hız ve yüksek yakıt verimliliği sağlarken, Hull Vane® deyatın devrilme ve yunuslama hareketlerini dengeliyor.

69m Smooth.

Ferah iç ve dış mekanlar estetik açıdan huzur verirken, her güvertedeki dış alanlar, geniş korkuluklarla donatılarak güvenlik hissi sağlanmış ve yatın güçlü görünümlü tasarımına imza atmıştır. Bu unsurların, tasarımın en önemli bölümünü temsil ettikleri net bir şekilde gözlemleniyor.

69m Smooth..

Smooth yatının dış görünümündeki akıcı çizgiler, modern yata her zaman geçerli ve övünülecek görünüm kazandırmış. Yatın şık tasarımına katkıda bulunan bir diğer ayrıntı ise, kıç tarafına doğru hafifçe geriye doğru eğimli üst yay terası. Bu eğimli çizgi, teknenin iki tonlu beyaz ve gri metalik rengiyle vurgulanıyor.

69m Smooth... 

Konukların ağırlanması için alt güvertede 4 konuk kabini (ikisi çift yataklı ve ikisi iki tek yataklı) oluşturulmuş. Konuklar, alt güverteden ana veya köprü güvertesine geçebilmek için yatın asansörünü ya da asansörün karşısındaki merdivenleri kullanabilirler. Yatta görev yapacak kalabalık ekip için 7 mürettebat kamarasında, 14 kişi alt güvertenin ön bölümünde konaklayacak. Konuklar ile görevliler bölümleri, akıllıca tasarlanmış sürgülü kapı ile ayrılmış. Böylece, mürettebatın misafir alanlarına gereksiz geçişleri engellenirken, diğer yandan da konuk kamaralarına hızlı hizmet vermesini sağlayıp zaman kazandırıyor. Alt güvertede iskele tarafında, misafirlerin yüzme, su sporları veya güneşlenme keyfini yaşayacakları bir de teras bulunuyor. Ayrıca, geniş bir de plaj kulübüne de sahip.

69m Smooth....

Ana güvertenin pruvasının tamamını yat sahibi süiti kaplıyor. Yat sahibinin çalışma ofisi ise, sancak tarafında yer alıyor. Lüks süitin geniş bir banyosu ve geniş bir giyinme odası bulunuyor. Süitin bir de ev sineması bölümü bulunuyor. Süit geniş pencereler ile doğal ışığı, iç mekanın görünümünü daha lüks görünmesini sağlıyor.

69m Smooth.....

Smooth çelik gövdesi ile maksimum 20 knot civarında bir hıza çıkabilecek. 14 knot hızda ise 5.000 deniz mili uzaklığa erişebilecek. Yatta iki adet MTU 16V 4000 M73L motor ve tamamen geleneksel pervaneler kullanılacak. 14 knot hızda yakıt tüketimi, tahminen 28 l/deniz mili ve 392 litre/saat olarak hesaplanıyor. Smooth, Atlantik okyanusu aşırı seyir yapabilecek. Cebelitarık’tan Antigua’ya, iyi hava koşullarında yedi günden kısa bir sürede erişebilecek.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.