Satılık Tekneler

Nick Mezas'dan Yeni 30 Metre Süperyat Konsepti
26.11.2014 Nick Mezas'dan Yeni 30 Metre Süperyat Konsepti

Nick Mezas Yacht Design firması güverte seviyesinde yatın tüm burnunu kaplayan master kamaralı yeni 30 metre süperyatı'nın görsellerini paylaştı. Hollanda Lahey’de yerleşik tasarım ofisi, 30 metre uzunluğundaki süperyat'ın tasarımında “Bordoda yat'ın estetiğinden ödün vermeden olabildiğince fazla mekan elde etmeyi” amaçladı. 

Görsellerin tanıtımın yapıldığı toplantıda Mezas “Burunda yer alan yat sahibinin kamarası ile geniş ana güvertenin sportif, agresif görünümünü birleştirmeyi hedefledim. Taslaklar üzerinde çalışırken amaçladığım mekanları en iyi yerleştireceğim yapının dikey burun olduğu çok net bir şekilde ortaya çıktı.” dedi.

Nick Mezas- 30M- Superyacht

Konuklar ana yapıdan koparılmış köprüde kendi özgürlüklerini yaşabilirlerken koltuklarında ufkun değişimini izlemenin de keyfini sürebilecekler. Aynı imkanlara üst güvertenin ön bölümünde yer alan, geniş gölgelikli oturma grubu ve bir başka güneşlenme yatağının da bulunduğu ön güneşlenme güvertesinde de sahip olabilecekler.

Mezas açıklamalarında “Bu süper yat'ın eğlendirici ve heyecanlandırıcı yanları, tasarımında çekici, fonksiyonel ve pratik olmasını göz önünde bulundurduk. Toplam olarak yat sahibi de dahil olmak üzere sekiz konuk ağırlayacak olan yat'da dört mürettebat ve bir kaptan olacak. 

Beni her zaman tasarım sürecinin bu aşaması çok heyecanlandırır, özellikle bu ölçekteki bir projede, çünkü öncelikle tasarım düşüncelerinizin hepsini uyum içinde kullanmanın imkansız olduğunu düşünürsünüz, fakat azmimiz sayesinde her şey mükemmel uygulanabildi.” 

Süperyat'ın alt güvertesinde bir VIP konuk kamarası ön bölümde yer alıyor, iki konuk kamarası yat'ın her iki yanında yer alırken kaptan kamarası ve geniş mutfak arka bölümde doğrudan motor bölümüne geçiş sağlayacak şekilde konumlandırılmış. Motor dairesinden de bir kapı ile mürettebat bölümüne geçilebiliyor. Mürettebat bölümünden konukların mahremiyetine uygun olarak kullanılabilecek doğrudan ana güverteye çıkan bir merdivende mevcut. 

Mezas “Bir başka tasarım meydan okuması ise yat sahibinin burunda ana güvertede yer alan kamarası, nadiren bu boyuttaki yatlarda görülüyor, ancak bizim amacımız sadece büyük alan değildi, aynı zamanda yükseltilmiş seviyesi sayesinde ve geniş pencereleri ile engin deniz manzarasını sunmayı hedefledik.”

Ana salonda bir oturma grubu alanı ve sekiz kişilik yemek masası yer alıyor. Bu büyük alan geniş kayar kapılar ve yemek masasının arkasındaki balkon ile yatın her yanına açılabiliyor. Dışarıda ise konuklar arka bölümdeki koltuklarda veya burundaki güneşlenme yatağında konforun tadını çıkartıyorlar. 

www.nickmezasyachtdesign.com

 YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.