Satılık Tekneler

Ngoni Yelkenlisi İlk Deniz Testlerine Başladı
10.04.2017 Ngoni Yelkenlisi İlk Deniz Testlerine Başladı Royal Huisman tersanesinde üretimi devam eden Ngoni yelkenlisi, ilk kez denizde görüntülendi.
58 metrelik tek direkli yelkenli, ilk kez 2014 yılındaki Monaco Yacht Show’da “The Beast” adıyla tanıtılmış ve Royal Huisman tersanesinin Hollanda’nın kuzeyindeki Vollenhove tesislerinde, Nisan ayının ilk günlerinde denize indirilmişti. Geçtiğimiz hafta da yelkenlinin ilk deniz testleri gerçekleştirildi. Tamamıyla alüminyumdan üretilmiş olan yelkenlinin dış tasarımını ünlü gemi inşa mühendislik firması Dubois Naval Architects üstlenirken, iç dekorasyonunu ise Rick Baker ve Paul Morgan şekillendirmişler.

Ngoni

Ngoni
ismi verilen yelkenlinin daha sonra Zaandam kentindeki Holland Jachtbouw tesislerine transfer edilecek ve burada tüm yelken donanımları monte edilecek ve yelken testleri yapılacak. 

Ngoni yelkenlisinin sahip olduğu benzersiz özellikler arasında ilk sırada sayılabilecekler, spa havuzu, tender hizmet teknesi garajı ve vinç geliyor. 71 metrelik karbon fiber Rondal direk, North Sails ana yelkeni taşıyacak.

Ngoni.

Konaklama açısından incelemek istersek; yelkenlide iki konuk kamarası ve bir de master yat sahibi kamarası bulunuyor. Konaklama odalarına ilaveten bir spor salonu, bir çalışma ofisi ve bir de buhar odasına yer verilmiş. Tek direkli yelkenlinin maksimum 17,5 knot hıza çıkması hesap ediliyor.

Hollandalı Royal Huisman tersanesi, geçtiğimiz günlerde kurucusu Chris Gongriep’in ölümü sonrasında iş ortaklığının bozulması ihtimali bulunan, HJB tarafından işletilen Amsterdam'daki Holland Jachtbouw (HJB) tesislerinin özel kullanım haklarına talip olma konusunda niyetleri bulunduğunu açıkladı.

Fotoğraflar - Dutch YachtingYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.