Satılık Tekneler

Neymar’ın Yatına El Konuldu
17.02.2016 Neymar’ın Yatına El Konuldu
Yetkililer, Brezilyalı futbolcu Neymar’ın 8 milyon dolarlık yatı dahil olmak üzere, bir özel jeti ve Brezilya’da altı farklı şehirdeki emlak portföyü ile birlikte, 50 milyon dolarlık servetine federal mahkeme tarafından el konulduğunu açıkladılar.

neymar-süperyat

Brezilya medyasına göre Sao Paulo’daki federal mahkeme, dünyaca ünlü Brezilyalı futbol oyuncusunun sunduğu itirazı15 Şubat günü yapılan duruşmada reddetti ve tüm mal varlığına el konulmasına karar verdi.

Hikaye ilk olarak geçtiğimiz yıl Eylül ayında kamuoyuna yansımıştı. O tarihteki iddialara göre Neymar ve ailesi, 2011 - 2013 yılları arasında 16 Milyon dolar vergi kaçırmaktan dolayı suçlanıyorlardı. Halen Barcelona’da top koşturan yıldız futbolcu, anılan tarihlerde Brezilya kulübü Santos’ta oynuyordu ve beyanlarında 19, 6 milyon Brezilya reali (Yaklaşık 14,5 milyon TL) eksik beyanda bulunmuştu.

neymar

Borçlunun vergiyi öderse, hapse girme olasılığının düşük olduğu ve davanın kapanacağı bildirildi. Brezilya Federal Vergi Dairesi İagaro Jung Martins yaptığı açıklamada, yıldız forvet Neymar’ın hala bu karara itiraz edebileceğini, ancak bunun bir sonraki adım olacağını söyledi. 

Bu olay aslında Neymar’ın adının karıştığı tek dava da değil. 2013 yılında Santos’tan İspanya’nın FC Barcelona takımına transfer olduğunda da, yapılan ödemeler İspanyol mahkemelerince halen incelenmeye devam ediyor.

neymar-yacht

Brezilyalı ünlü futbolcunun yatına el konulması da ilk değil. Geçen yıl Brezilyalı milyarder Eike Batista’nın 35.37 metre uzunluğundaki Spirit of Brazil VIII isimli Pershing 115 yatına, borsa manipülasyonu suçlaması ile el konulmuştu. Bir başka vergi vakası ise, İtalyan işadamı Flavio Briatore’nin dolandırıcılık suçundan mahkum olması ile süperyatı Force Blue’ya el konulması olmuştu.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.