Satılık Tekneler

Newport Zaferi 3 dakika ile Dongfeng’in
07.05.2015 Newport Zaferi 3 dakika ile Dongfeng’in
Volvo Ocean Race’de 6. ayak finişleri yine nefes kesti. 5. ayakta direği kırılan Dongfeng, muazzam çabalar sonucunda 6. ayak için hazır edildi ve ekip bu ayağı kazanarak çok anlamlı bir zafer elde etmiş oldu.

Volvo-ocean-race

Volvo Ocean Race 2014-2015’in 6. ayağı Itajai, Brezilya’dan 17 gün önce alınan start ile başlamıştı. Dongfeng özellikle finişe yaklaştıkça nefesini ensesinde hissettiği rakibi Abu Dhabi Ocean Racing’i, 3 dakika 25 saniye farkla geçerek, eşi benzeri olmayan bir galibiyet aldı. 17 zorlu günün ardından Newport’daki finişe ulaşan ekipler, hergün ayrı bir taktik savaşı verdiklerinden bahsetti. Dongfeng Race Team’den Charles Caudrelier, son derece duygusal bir ses tonuyla gerçekleştirdiği açıklamalarda, zaferi kara ekibine armağan etti. 

Bundan 39 gün önce, 5. ayakta, Brezilya rotasında Dongfeng’in direği kırılmış ve ekip yarışı terk etmişti. 6. ayak startına kadar tekneyi yetiştirmeye çalışan Dongfeng Race Team kara ekibi, inanılmaz bir eforla yeni direği ve tekneyi hazır edip ekibin 6. ayak startına yetişmesini sağlamıştı. 

Volvo-ocean-race

Charles Caudrelier; ‘Asıl hedefimiz Itajai’deki starta yetişebilmekti ve kara ekibimiz harika bir iş çıkardı. Teknenin starta hazır olabilmesi için çok çalıştılar. Onlarla gurur duyuyor ve bu zaferi onlara armağan ediyorum.’ dedi. Caudrelier sözlerine şunları ekledi; ‘5 bin küsür deniz mili mesafede çok zor bir yarış geçirdik. Hemen hergün yepyeni bir taktik geliştirip rotamızı ona göre belirlemek zorunda kaldık. Bizim için çok ‘şanslı’ bir yarış olduğunu söyleyemem. Her kazandığımız avantajı hemen akabinde yitirdik ve yarış bu şekilde sürüp gitti.’

Bu sonuçlarla 17 puandaki Dongfeng, 6. ayak ikincisi ve genel klasman lideri Abu Dhabi’ye yakınlaşmış oldu. Aralarında 6 puan fark var.

Volvo-ocean-race

 Finişlerde Dongfeng ile Abu Dhabi’nin arasında sadece 3 dakika fark vardı. Newport’a diğer ulaşan ekipler ise sırasıyla Team Brunel (Dongfeng’den 53 dakika sonra), MAPFRE (Dongfeng’den 1 saat 31 dakika sonra) ve Team Alvimedica (Dongfeng’den 5 saat 21 dakika sonra) oldu. Team SCA ise 6. ayakta start eden 6 teknenin arasında son sırada. Şu an itibariyle finişe gelmelerine 30 deniz milinden az mesafe var.  

http://www.volvooceanrace.com/

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.