Satılık Tekneler

MYC 105 Serisinin İlk Motoryatı ''G'' Teslim Edildi
13.05.2016 MYC 105 Serisinin İlk Motoryatı ''G'' Teslim Edildi
Beneteau grubunun bir şirketi olan Monte Carlo Yachts, yeni üretimine başladığı MYC 105 serisi motoryatın ilki olan ve “G” ismi verilen tekneyi teslim etti. 32 metre uzunluğundaki MYC 105 - G, Fransız - İtalyan ortaklığındaki yat üreticisinin bugüne kadar ürettiği en büyük motoryat. “G” adı verilen yeni MYC 105 yatı Hong Kong’lu sahibine törenle teslim edildi.

mcy-105

MYC 105 serisi motoryat, Monte Carlo Yachts için büyüklük açısından bir basamak atlama oldu. Çünkü yat üreticisinin daha önceki amiral gemisi MYC 86 idi. Tüm Monte Carlo Yachts ürünlerini tasarlayan İtalyan tasarımcılar Nuvolari-Lenard, yeni MYC 105’in de tasarımını gerçekleştirmiş. Tersanenin MCY65, MCY70 ve MCY76 yatlarına en büyük kardeş, 30 metre üstündeki ilk yat olan MCY 105 eklenmiş oldu.

MCY 105, geniş burun oturma grubu, Portekiz flybridge ve yükseltilmiş kaptan köşkü gibi Monte Carlo Yachts’ın marka özelliklerini taşıyor.

MCY 105 dış profili yüksek burun ve parapetleri ile öne çıkıyor, geriye doğru eğimin azalması ile farklı ve şık bir görünüm sergiliyor. MCY 105'in tam genişlikteki master kamarası, büyük pencereleri ile mükemmel şekilde aydınlık alıyor. Diğer tüm Monte Carlo Yachts yatlarında olduğu gibi MCY 105’in de iç dekorasyonu, isteğe göre şekillendirilebiliyor.

mcy-105-2

MCY 105’in tasarımcısı Dan Lenard, motoryatın teslim töreninde yaptığı konuşmada; “Monte Carlo Yachts ile birlikte çalışarak, onların stratejilerine uygun olarak oldukça basit ama mükemmel bir motoryat ortaya çıkarttık. Pek çok yönden yapmak istediğimiz, lüks trendlerin ve heveslenilen modanın ötesinde geleceğin klasiğini ortaya koyabilmek. İnanıyorum ki, MCY 105 tam da bu.” dedi.

MCY 105'in gövdesi benzer boyuttaki yatlara oranla daha hafif olabilmek adına, reçine infüzyon teknolojisi ile oluşturulmuş. Serinin iki numaralı gövdesi olan Serendipity de denize indirilmiş olup, son testleri sonrasında yat sahibine teslim edilecektir. Tersanede halen üçüncü ve dördüncü gövdelerin üretim aşamalarına devam ediliyor.

mcy-105-3

Monte Carlo Yachts’ın Genel Müdürü Fabrizio Iarrera törende; “İlk kurulduğumuzda 3 milyon Euro olan ciromuzu şimdilerde 58 milyon Euro büyüklüğüne eriştirdik. Halen tesislerimizde 300 personel istihdam ediyoruz ki, işe ilk başladığımızda sadece 20 kişiydik. Bugün teslim ettiğimiz MCY 105 ile, çıtamızı daha da yükseğe çıkartmış olmanın mutluğunu yaşıyoruz.” diyerek duygularını ifade etti.

32 metre uzunluğundaki MYC 105 serisi motoryat ilk olarak, geçen yıl yaz aylarında İtalya’nın Venedik kentinde düzenlenen Monte Carlo Yachts’ın kuruluşunun 5. yılının kutlandığı özel galada duyurulmuştu. Tersanenin ürettiği ilk motoryat olan MCY 76 da ilk kez Venedik’te denize indirilmişti. 

www.montecarloyachts.it
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.