Satılık Tekneler

Musto'dan çığır açacak klima kontrollü kıyafet
02.04.2014 Musto'dan çığır açacak klima kontrollü kıyafet

Dünyaca ünlü yelken kıyafeti markası Musto, 2014-15 Volvo Ocean Race'de, Abu Dhabi Ocean Racing için klima-kontrollü açıkdeniz kıyafeti teknolojisi geliştirdi.

Musto'dan çığır açacak klima kontrollü kıyafet


HPX Pro Series yelken kıyafetleriyle uyumlu olacak olan yeni teknoloji, profesyönel okyanus yarışçılarının belirli ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirildi. NASA'nın teknolojileri baz alınarak geliştirilen bu kıyafetler, tamamen su geçirmez ve nefes alabilen yapıda. Bu sayede yelkenciler vucüt ısılarını 38 bin 739 deniz millik rotada aşırı sıcak ve soğuklara karşı, istedikleri rahat sıcaklıklarda tutabilecek.

Bu müthiş proje, Birleşik Arap Emirlikleri'nde görev yapan psikolokların, Arap ikliminin sıcak kış koşullarının, kas yenilenmesi ve atletik performans açısından en mükemmel koşulları olduğunu bulmasıyla hayata geçti. Arabistan'da Aralık ve Ocak aylarında sıcaklıklar ortalama 23C derece oluyor.

 Musto'dan çığır açacak klima kontrollü kıyafet

Abu Dhabi Ocean Racing ekibi, yeni yelkenlileri Azzam'da, teknenin kıçında yer alacak ana üniteye bağlanarak kıyafetlerini aktive edecekler. Aktivasyonun ardından kıyafetin ön-kol kısmında yer alan termostatla yelkenciler kendilerini en iyi hissettikleri sıcaklığı ayarlayacak. Nöbet değişimi veya yelken değişimi gibi sebeplerle kokpiti terk etmek zorunda kalan ekip elemanları ise kıyafette yer alan lityum bataryaların desteğiyle, ana üniteye bağlanmadan 2 saate kadar kıyafetin ısısını ayarlamasını sürdürebilecek.

Bu yeni, çığır açacak teknolojiye sahip yelken kıyafetleri 2015 Temmuz ayından itibaren mağazalarda yer alacak.

 


http://www.pressdispensary.co.uk/YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.