Satılık Tekneler

Mustafa V. Koç - “Sessiz Dünya”
06.01.2017 Mustafa V. Koç  - “Sessiz Dünya” Mustafa V. Koç’un “Sessiz Dünya”sı yüzlerce su altı fotoğrafı ile yayınlandı. Aramızdan 21 Ocak 2016’da ayrılan, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç anısına basılan ve deniz tutkusunu anlatan “Silent World - Mustafa V. Koç” (Sessiz Dünya ) kitabı yayınlandı.

Mustafa V. Koç  - “Sessiz Dünya”

Ünlü Fransız deniz adamı ve kaşif Jacques Yves Cousteau’nun, “Bir adam sebebi ne olursa olsun olağanüstü bir hayat yaşama şansına sahip olmuşsa, onu kendine saklama hakkı yok” özdeyişinin yer aldığı Assouline imzalı “Silent World - Mustafa V. Koç” isimli kitapta, Mustafa Koç’un dünyanın çeşitli denizlerinde çektiği birbirinden renkli ve güzel fotoğrafları bulunuyor.

Silent World

Kitap Mustafa Koç’un, eşi Caroline Koç, kızları Esra ve Aylin Koç tarafından arşivinde bulunan binlerce fotoğraf arasından tek tek seçilerek hazırlandı.  Ailesi, dalmaya ve deniz canlılarının fotoğraflarını çekmeye olan tutkusuyla tanınan Mustafa Koç’un planları arasında olan, dalış hikâyeleri ve fotoğraflarla dolu kitabın çıkmasına da böylece ön ayak oldu.

17 yaşında Türkiye’nin denizlerinde dalış yapmaya başlayan  Mustafa Koç, ABD’de aldığı lisansla dünyanın dört bir tarafına dalış turlarına katılmış ve olağanüstü bir sualtı arşivi yapmıştı.

Silent World.

Caroline Koç, kitabın girişinde eşi Mustafa Koç’un bu derin tutkusunu anlatırken; “Eşim Mustafa dalmaya aşıktı. Dalmak ona dış dünyadaki her şeyi unutturur ve tanıklık ettiği deniz altındaki eşsiz doğanın mutluluğunu yaşatırdı” diyor.

Aylin Koç, annesi ve kardeşiyle birlikte yazdığı önsözde, “Babamın iş hayatı çok katıydı. Tüm saatleri önceden planlanmıştı. O nedenl, bir telefonla ya da toplantıyla kesilmeyecek olan deniz altındaki özgür dünyayı çok severdi” diyor.

Mustafa V. Koç

Kitapta Mustafa Koç’un, “Her nefes alışımız, bize zamanın milyonlarca küçük andan oluştuğunu hatırlatıyor. Hayatın bize neler sakladığını bilmiyoruz, o nedenle her geçen saniye çok kıymetli” sözü de yer alıyor.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDiğer Haberler
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.