Satılık Tekneler

Mustafa Koç hayatını kaybetti..
21.01.2016 Mustafa Koç hayatını kaybetti.. Yelkencilik ve denizcilik tutkunu olan, Koç Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç yaşamını yitirdi. 56 yaşındaki denize tutkun, yelkene sevdalı patronun vefatı, tüm camiada büyük üzüntü oluşturdu.

mustafa-koç

Bu sabah evinde spor yaparken geçirdiği kalp krizi sonucu Beykoz Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Mustafa Koç'a, 40 dakika ''yeniden canlandırma müdahalesi'' yapıldı. Ardından helikopterle Amerikan Hastanesi'ne sevk edilen Koç'a burada 4 saat boyunca müdahale edildi. Hastaneden yapılan açıklamada, doktorların tüm müdahalelerine rağmen 56 yaşındaki Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç'un, hayatını kaybettiği belirtildi. 

1960 yılında doğan Mustafa V. Koç,  İsviçre’de Lyceum Alpinum Zuoz ve ABD’de George Washington University’de eğitim aldıktan sonra, Koç Holding’te çalışmaya başladı. 2003 yılından beri Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yürüten Mustafa Koç, İngilizce ve Almanca biliyordu. En büyük hobileri arasında denizciliğin yanı sıra binicilik, havacılık ve dalgıçlık sayılırdı. 1990’lı yıllarda otomobil sporları ile ilgilenen Mustafa Koç, ayrıca golf sporu ile ilgilenmekteydi. Mustafa Koç evli ve iki çocuk babasıydı.

mustafa-koç-1

Mustafa Koç için yelkencilik bir tutku idi. Ama o yarıştan çok, hobisini genellikle gözlerden uzak kıyılarda “sportif gezi” amacıyla yapmayı tercih ediyordu. Laser sınıfı küçük teknesi ile tek başına ve gözlerden uzak yelken yapmayı tercih eden Koç, kimi zaman Extreme 40 ya da Bodrum yarışlarında, ister istemez ön plana çıkıyordu.  

RMK tersanesi, Turmepa ve pek çok deniz ile ilgili çalışmada öncülük eden, gerçek bir deniz tutkunu Mustafa Koç’a Allahtan rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine baş sağlığı dileriz..


yatvitrini.com


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.