Satılık Tekneler

MTI'den, 57’ Merkezi Konsollu Tekne
04.03.2016 MTI'den, 57’ Merkezi Konsollu Tekne
MTI, 57’ uzunluğundaki dünyanın en büyük ilk merkezi konsollu teknesi MTI-V 57'yi, Dubai International Boat Show’da dıştan takma dört adet Mercury 400HP ile sergiledi.

MTI-V 57

MTI tarafından yapılan açıklamalarda, yeni teknenin superconsole çılgınlığının ilk halkası olacağı anlaşılıyor. Hydrasport 53 feet uzunluğunda bir tekne yapmıştı, şimdi ise MTI 57 feet uzunluğundaki teknesi ile pazarda boyutu bir adım daha ileri taşıdı. Pazardaki duyumlara göre,  Nortech ve Midnight Express 60 feet uzunluğundaki tekneler için çalışmalara devam ediyorlar.

MTI-V 57-2

Dubai’de sergilenmekte olan serinin, ilk modelinde kullanılan dört adet Mercury Racing Verado 400R ile tekne 68 mil hıza erişebiliyor. Teknenin ilk testleri Missouri'deki Ozarks gölünde gerçekleştirilmiş. İlk modelin biraz konfordan uzak olduğunu ve balık avcılığı için gerekli donanımları olmadığını söyleyebiliriz. Modelin çizimlerinde görüldüğü şekilde teknede bir kamara ve bir konsol bulunuyor.

MTI-V 57-3

Dubai’deki Victory offshore yarış takımının Genel Müdürlüğü'nü yaptıktan sonra, Missouri  Wentzville’de kendi şirketini kuran, Marine Technology Inc. firmasının sahibi Randy Scism, yeni teknenin tanıtımında yaptığı açıklamalarda; “Dubai International Boat Show’da yeni teknemizi tanıtmaktan dolayı çok mutluyuz. Fuar başlamadan önce hakkımızda bazı eleştiriler olmuştu, ancak fuarda teknemize daha ilk andan itibaren büyük ilgi oldu. Düşüncemizin temelini attığımız topraklarda yeni teknemizi tanıtmak ve eski dostlarımız ile merhabalaşmak çok hoş oluyor.” dedi.

MTI-V 57-4

MTI, Miami International Boat Show’da tanıttığı teknenin üzerinden daha bir yıl geçmeden,, yeni 57 feet center console tekne ile dikkatleri üzerinde toplamayı başardı. Randy Scism’e göre MTI-V 57 teknesinin satış amaçlı ilk modeli, Kasım ayındaki Fort Lauderdale International Boat Show’da sergilenecek. Tabii ki ilk modelin, bir hafta sonrasında Florida Powerboat Club tarafından düzenlenecek Key West Poker Run’da start alacağını da söylemek sürpriz olmayacak.

Merkezi konsollu tekneler her gün biraz daha büyüyor. Bu büyüme daha ne kadar devam edecek, emin değiliz. Ama bu işin limiti güç. Belki de, pazarın talepleri doğrultusunda en büyüğün ne kadar olacağı şekillenecek. 
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder