Satılık Tekneler

Motoryat Seleda Sahibine Teslim Edildi
29.07.2016 Motoryat Seleda Sahibine Teslim Edildi Mengi Yay tersanesinde üretilen 26 metre uzunluğundaki Seleda motoryatı, sahibine teslim edildi. 4 Mayıs 2016 günü kapılarını açan ve Tuzla Viaport Marina’da düzenlenen Yacht Show Eurasia Fuarı’nda ilk kez sergilenen Seleda'nın sahibi ile buluştuğu, Mengi Yay tersanesi tarafından açıklandı. Yacht Show Eurasia Fuarı’nda satışa çıkartılan, en dikkat çekici yatlardan biri olan ve yapımı yeni tamamlanan 27 metre boyundaki Seleda, son zamanların trendi olan trawler tarzına yakın bir dizayna sahip.

seleda-motoryat

2 güverteden oluşan teknede, 7 kabin ve 30 metrekarelik salon var. Fuarda motoryatın fiyatının ise 29 milyon TL olduğu duyurulmuştu.

seleda-motoryat2

Başarılı Türk yat tersanesi Mengi Yay'da 18 aylık üretim sonucunda tamamlanan yat, üretim sürecinde NB92 adıyla biliniyordu. Tamamen ahşaptan üretilen motoryat, serisinin ilk örneği oldu. Tersanenin halen yeni siparişler için verdiği süre 14 ile 16 ay arasında değişiyor.

seleda-motoryat3

Tasarımcı Oğuzhan Güler’in bir mücevher gibi şekillendirdiği yatın dış tasarımında, ana gövde çizgileri Hollandalı firma Ginton Naval Architects tarafından oluşturulmuş. İki adet MAN 800 HP motor ile donatılan yatın maksimum hızı 17,5 knot. İlave olarak, Seleda motoryatına ekstra denge sağlamak üzere monte edilen Trac hidrolik dengeleyicileri de, gücünü jeneratörden alıyor.

seleda-motoryat4

Çok fazla büyük olmayan ebatına rağmen Seleda'da 8 konuk ve konuklara hizmet için 4 mürettebat ağırlanabiliyor. İç ve dış mekanlardaki alanlar fonksiyonel mobilyalar ile donatılmış. Güneşlenme güvertesi olarak konukları, motoryat demirde iken veya kısa yolculuklarda, yatın burun bölümünde çok fazla büyük U şekilli alan bekliyor. Seleda'da ayrıca tender teknesi için, güvertenin kıç bölümünde kendine özgün vinç ile taşınabilen depolama alanı bulunuyor.

seleda-motoryat5

Ahşap malzeme sadece motoryatın gövdesinde veya omurgasında kullanılmak ile kalmamış. Mengi Yay tersanesi sahip olduğu geleneksel ahşap ustalığını, yatın dış mekanlarındaki ahşap işçiliğinde başarı ile kanıtlamış. Ahşap detaylar, tersanenin genlerindeki ahşap tekne yapım ustalığının izlerini taşıyor.

 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.