Satılık Tekneler

Motoryat Kalli - Ente
21.02.2017 Motoryat Kalli - Ente Dominator tersanesinin üzerinde çalıştığı, son motoryat projesi Kalli-Ente’nin yapımının son aşamasına gelindi. İtalyan tersanenin Ilumen serisinin en yenisi olarak inşa ettiği Kalli-Ente, 28 metre boy uzunluğuna sahip.

Kalli-Ente

Gövde ve üst yapısının genel olarak tamamlandığı motoryatta artık son rötuşlar yapılacak. Flybridge’i ise bu ay içerisinde tamamlanacak. 2017’de Cannes ve Monaco yat fuarlarında sergilenmeden önce, motoryatın Haziran ayında suya indirileceği bildirildi. 

Kalli-Ente.

5 adet misafir kamarasına sahip olan motoryat Kalli-Ente, 10 kişilik konaklama kapasitesi sunuyor. Konaklayabilen mürettebat sayısı ise 3 kişi. Şık ve modern çizgilere sahip olan yatın tasarımını Alberto Mancini yaptı.

Kalli-Ente.. Kalli-Ente...

İç mekanda ise genellikle arka planlarda beyaz onyx; mobilya ve dekoratif kaplamalarda abanoz, zebrano ve mat meşe ahşapları kullanıldı. Bunlarla birlikte yumuşak nubuk deriler tercih edildi. Tavandan yere kadar uzanan salon pencereleri ve güncel stilde tasarlanmış olan yat ofisi, Kalli-Ente’nin dikkat çeken nitelikleri arasında. 

Kalli-Ente...

Dominator Yachts
’ın mühendislik şefi Andrea Agrusta’nın açıklamasında, altını çizdiği çalışma ise ters yönlerde dönen pervane sistemi. Bu sistem sayesinde çok daha yumuşak seyir hissiyatı motoryatta hakim olacak.

Kalli-Ente,

Epoksi Karbon’dan üretilen yarı-deplasman gövdesi ve 1200 beygirlik çift MAN V8 dizel makineleri sayesinde, 21 knot sürat yapabilecek. 10 knot olarak belirtilen seyir süratinde ise, 1700 deniz mili mesafe katedebilecek. 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder