Satılık Tekneler

Moonen 97 Etoile D’Azur’un Refiti Tamamlandı
15.08.2016 Moonen 97 Etoile D’Azur’un Refiti Tamamlandı

30 metrelik motoryat Etoile D’Azur’un 4 ay süren refit işlemi tamamlandı. Moonen 97 serisinin bir parçası olan çelik gövdeli Etoile D’Azur’un kapsamlı refit çalışması, Moonen tersanesinin Hollanda’daki tesislerinde gerçekleştirildi.

Etoile D’Azur

Transatlantik seyrinin ardından, bu yılın Ocak ayında karaya alınan motoryatın refit işlemleri hemen başlatılmıştı. Oldukça denizci motoryatlar üretmesiyle sektörde adından söz ettiren Moonen; bu 30,40 metrelik motoryatında yeni gövde boyası, dış detaylar ve teknik sistemlerde tamamen yeniliğe gitti. Ek olarak tik güverteleri de baştan aşağı yenilendi. Motoryatın dış boya ve detay çalışmalarında, tasarımcı Rene Van Der Velden görev yaptı. 

Etoile D’Azur2

Refit işlemlerinin tamamlanmasının ardından sezona hazır hale getirilen motoryat Etoile D’Azur, Güney Fransa’da sahibine hizmet etti. Bu kış aylarındaki rotası Karayipler olacak.  

Etoile D’Azur3

Mühendisliğini Diana Yacht Design’ın tamamladığı ve ilk ismi Sofia II olan motoryat, 2008 yılında suya inmişti. İç tasarımında Art-Line imzası bulunan motoryatın 4 kamarasında toplam 8 misafir konaklayabiliyor. Bu kamaralardan biri master suit iken, diğer bir tanesi VIP ve kalan ikisi ikiz yataklı misafir kamarası olacak biçimde tasarlanmış. Konaklayabilen mürettebat kapasitesi ise 4 kişi. Bu iç düzen ve kapasiteler, yapılan kapsamlı refit çalışmalarının ardından değiştirilmedi.

Etoile D’Azur4

Çift 600 beygirlik Caterpillar C18 makineye sahip olan Etoile D’Azur, 27.500 litrelik yakıt kapasitesiyle 3500 deniz mili mesafe katedebiliyor. 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.