Satılık Tekneler

Moon Süperyatı Yandı
23.09.2016 Moon Süperyatı Yandı
Lüks yat Moon, 21 Eylül günü Birleşik Arap Emirliklerinin Dubai kentinin 90 km. kuzeyindeki Ras Al Khaimah bölgesinde, Al Hamra Marina’da bağlı durumda iken yanmaya başladı. Yangının ilk olarak köprüde çıktığı ve çok kısa sürede tüm yata yayıldığı, yangının marinadaki diğer yatlara sıçramaması için, yetkililerin Moon yatını derhal marina dışına çektiği öğrenildi. Moon yatında neden yangın çıktığına dair henüz net bir bilgi edinilemedi.2000 yılında Türk yat üreticisi Eser Yat tarafından üretilen 35 metre uzunluğundaki Moon, ahşap gövde ve üst yapıya sahip. 

Moon Süperyatı

Moon'daki hasarın boyutu tam olarak belirlenmemiş olmasına rağmen, videodan anlaşıldığı kadarıyla, güneşlenme güvertesinin büyük hasar aldığı, iç bölümlerinin ise alevler ve dumandan zarar gördüğünü söylemek mümkün. Yangının ilk fotoğraflarından, yangının üst güverteden başladığı ve hızla diğer güvertelere sıçradığı görünüyor.

Moon Süperyatı yangın

İtfaiye ekibinin yangına ilk müdahalesi sonrasında süperyat hızla marina dışına çıkartılarak, hem diğer yatlar korumaya alındı hem de yatın daha fazla zarar görmesi durumunda marinada batması önlendi. 

Moon Süperyatı yangın2

Esen Yat’ın İstanbul Tuzla’daki tersanesinde üretilen Moon, 7,5 metre genişliği ve 1,87 su kesimi ile sığ sularda rahatlıkla seyir yapabiliyordu. Süperyatın maksimum hızı ise 24 knot. 9.000 litre yakıt deposu bulanan süperyatın seyir hızı ise 17 knot.

Moon Süperyatı yangın3

Esen Yat’ın iç ve dış dekorasyon tasarımları, firmanın kendi bünyesindeki tasarım ve mühendislik ofisinde gerçekleştirilmiş. 7 kamarasında 14 konuğun ağırlanabildiği 35 metre uzunluğundaki Moon, lüks tasarımı, harika mobilyaları ve debdebeli oturma grupları ile seçkin ve konforlu bir ortam sunuyor. Moon süperyatı aynı zamanda charter olarak da kiralanabiliyordu.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder