Satılık Tekneler

Monte Carlo 80
01.08.2016 Monte Carlo 80 İlk Monte Carlo Yachts 80, Trieste’de denize indirildi. MCY 80 süperyat serisinin ilk gövdesi, Monte Carlo Yachts’ın İtalya Trieste kentindeki tersanesinde deniz ile buluştu. İç ve dış dekorasyonu Nuvolari Lenard tarafından şekillendirilen, yeni 24,38 metre uzunluğundaki tamamen CTP teknoloji ile üretilen gövde, hızlı ve performanslı bir yat olarak tasarlandı.

MCY 80

Monte Carlo Yachts şirketinin Başkanı Carla Demaria, MCY 80 süperyatı hakkında bu yılın ilk yarısında yapmış olduğu açıklamada; “Bu süperyat uzun yıllar içerisinde üretime aldığımız altıncı yat serisi. MCY 80 süperyatı, güzel estetiği ve denizci performansı ile, şirketimizin uzun yıllar içinde edindiği bir ürüne yatırım yapma ve onu geliştirme konusundaki bilgi birikiminin konuşan yüzü olacaktır.” demişti.

MCY 80'nin yumuşak dış hatları ve ana güvertedeki şekilli küpeşteler, yattaki ışık ve aydınlık düzeyini arttırmaya yönelik şekilde tasarlanmış. Süperyatın iç dekorasyonunda eskitilmiş ve ağartılmış meşe döşemeler, prestijli deri ve değerli taşlar ile birlikte, mobilyalar olarak dünyanın tanınmış markaları Hermes, Armani Casa ve Mimotti kullanılmış.

MCY 80,

Süperyatın denize indirilmesi ile ilgili olarak yapılan açıklamada, tasarım firması Nuvolari Lenard; “MCY 80 harika bir süperyat, çevik, şık ve zarif ama aynı zamanda da güvenli ve sağlam” diye tanımlıyor.

Süperyatın temel özellikleri arasında, denize indirilme töreni sonrasında ilk başta kesinlikle tasarımcıların yatları popüler yapmakta önem verdikleri, unsurlardan birisi olan Portekiz tarzı köprü sayılabilir. Bu ölçüdeki hızlı kalkışa geçen yatlarda nadir görülen Portekiz tarzı köprü, süperyata göz alıcı bir görünüm kazandırmış. Süperyatın iç yerleşim düzeni ve performansı ile ilgili detaylar henüz tam olarak açıklanmadı.

MCY 80,,

MCY 80'nin denize indirilmesindeki görkemli törene, opera şarkıcıları Cristiano Cremonini ve Simona Ferrari’de katılarak renk kattılar. Böylece, Monte Carlo Yachts tam 12 ay sonra, yeni bir yatı da denize indirmiş oldu. Geçen yıl denize indirilen MCY 105 süperyatına “G” ismi verildi ve yeni sahibine teslim edildi.

MCY 80
, İtalyan tersanenin Monfalcone kentindeki tesislerinde üretildi. Bu tesis MCY 80 serisi yatların üretilebilmesi için 3.000 metre kare daha büyütülmüş ve böylece 60 metreye kadar süperyatların inşasına hazır hale getirilmişti.

Monte Carlo Yachts denize indirilme töreninde yaptığı açıklamada, yeni MCY 80 süperyatının ilk olarak 2016 Cannes Yachting Festival’de sergileneceğini duyurdu.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder