Satılık Tekneler

Mondomarine’den 60M SeaFalcon
16.03.2016 Mondomarine’den 60M SeaFalcon
Monaco’lu dev süperyat tersanesi Mondomarine, 60 metrelik yeni tasarımı SeaFalcon’u hayata geçirmeye hazırlanıyor. Luiz de Basto tasarımı olan süperyat SeaFalcon, 2015 Monaco Yat Fuarı’nda ilk defa tanıtılmıştı. Bu tarih aynı zamanda tersanenin 100. yıl kutlamalarına denk gelmişti.

SeaFalcon

Mondomarine CEO’su Roberto Zambrini, SeaFalcon’un tersanenin daha önce üretmediği kadar sportif bir tasarım olduğunun altını çiziyor. Tasarımcı Luiz de Basto ise, Mondomarine ile 60 metre sınıfında çalışmanın bir ayrıcalık olduğunu söylüyor. Luiz de Basto: ‘Bu boyutlarda bir süperyat tasarlamış olsak da, yüksek makine paketiyle SeaFalcon, 28 knot sürate erişebilecek. Proje boyunca tüm fikirlerimizi sportif bir tekne ortaya çıkarmak için birleştirdik.’ dedi. 

SeaFalcon-m60 SeaFalcon-m60-2
SeaFalcon-m60-3 SeaFalcon-m60-4

De Basto’nun 41 feet’lik küçük Onyx 41 projesinden esintilere rastlanan SeaFalcon tasarımında, bu çizgiler agresif derecede sportifliği ve aynı zamanda şıklığı üst boyutlara taşınmış oluyor. Bu iki tasarım her ne kadar ayrı uçlarda olsa da, ikisini aynı paydaya getiren nokta dengeli orantıya sahip olmaları denilebilir. 

SeaFalcon-m60-5 SeaFalcon-m60-6
SeaFalcon-m60-7 SeaFalcon-m60-8
SeaFalcon-m60-9 SeaFalcon-m60-10

Süperyatın alt güvertesinin orta kısımlarında misafir kamaraları konumlandırılmış. Personel bölümü ise alt güvertede, baş altı kısımda. Bu güvertenin kıç tarafı ise makine dairesi, servis teknesi garajı ve beach club için ayrılmış. Tekne sahibi suiti de ana güvertenin baş kısmında yer alıyor. Ana güvertedeki diğer yaşam alanları ise, ana salon ve yemek bölümü olarak karşımızda. Süperyatın baş kısmı ayrı bir sosyal alan olarak tasarlanmış. Bu alan gerektiğinde helikopter pisti olarak da kullanılabiliyor. Tasarımcı baş tarafta vardevelaların bu sebeple devam etmediğini belirtiyor. 


SeaFalcon, İtalya’da üretilecek en büyük aluminyum gövdeli yat niteliğini taşıyacak. Süperyat SeaFalcon, Mondomarine’in açıkladığı beş yeni tasarımdan sadece biri. Tersanenin üzerinde çalıştığı diğer tasarımlarında 40 metreden büyük olduğu hesaba katılırsa, tersaneyi oldukça yoğun bir 12 ay beklediği söylenebilir. 

Onyx 41

mondomarine.mc


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder