Satılık Tekneler

Mondo Marine ve Hot Lab’in M50 Projesi
12.12.2012

Mondo Marine ve Hot Lab geçtiğimiz Temmuz ayında sadece iki yakın çekim görüntü yayınlayarak M50 megayatı ile ilgili merak uyandırmışlardı. Bu videoda İtalyan Mondo Marine Engineering’in kendi kadrosu tarafından tasarlanan, yarı deplasman gövdeli ve tamamen alüminyumdan imal edilen 49.2 metrelik (161 feet) yatın geniş bir tanıtımını izlemek mümkün.

Mondo Marine ve Hot Lab yatın iç alanlarının potansiyel alıcının zevkine göre özel olarak tasarlanacağını belirtse de 12 kişilik bir misafir topluluğunun yatta rahatça ağırlanabileceğini hayal etmek güç değil. Hot Lab M50 megayatta öne çıkan bazı detaylar kullanmış. Teknenin profilindeki dışbükey kıvrımlar günışığını yansıtarak teknenin görüntüsüne hareketlilik getiriyor. Ana güvertedeki çepeçevre pencereler yatın 9 metrelik enini daha da vurguluyor. Hot Lab’den Antonio Romano pencereleri öne çıkarırken bir yandan da teknenin derin ve karanlık bir iç mekana sahip olduğu izlenimini vermekten kaçındıklarını dile getiriyor. Hot Lab yat sahibinin açık pozisyonda sabitlenebilen kapılardan yararlanarak ana güverteyi hem bir iç mekan hem de bir dış alan gibi kullanmayı seçebileceğini belirtiyor. Hot Lab aynı seçeneğin üst güvertedeki yemek salonu bölümünde de değerlendirilmesini öneriyor. Bu üç güverteli yatın en çok dikkat çekecek bölümü ise en üst güvertede baş kısma yerleştirilmiş “infinity” yüzme havuzu.

M50 megayatın 2,575 beygirlik MTU güç pakedinin yata 17 mil seyir sürati ve 12 mil süratte 3,500 millik bir menzil sağlayacağı öngörülüyor. Yatın 2.6 metrelik su kesimi dünyanın çoğu marina ve demirleme yerlerine kolaylıkla yanaşabilmesini sağlayacak.

Mondo Marine M50’yi ABS klasifikasyonuna uygun imal edecek. Bu video yatın su üzerindeki duruşu ile ilgili detaylı bir fikir veriyor. Yüzme platformunun yapısına özellikle dikkat edilmesi önerilir.

Yatvitrini.comYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.