Satılık Tekneler

MOD70 Virbac Paprec Devrildi!
11.10.2013 MOD70 Virbac Paprec Devrildi! MOD70 Virbac Paprec Devrildi!

70 feetlik Virbac-Paprec trimaranı, MOD70, Transat Jacques Vabre için antrenman yaptığı sırada devrildi. Jean-Pierre Dick ve Roland Jourdain kontrolünde, 15-20 knot kuvvetinde esen rüzgarda antrenman yapan dev trimaranın devrilmesi büyük hasara yol açtı. Kazanın ardından çok gövdeli yelkenlinin direği üç parçaya kırıldı.Kazada yelkencilere ciddi birşey olmaması herkesi sevindirdi. Devrilme esnasında kendini kokpitin altında korumasını başarabilen Roland Jourdain herhangi bir yaralanma yaşamazken, kokpitten kontrolsüz bir şekilde denize düşen Dick'in omurgasında meydana gelen sakatlanma sebebiyle iki gün hastanede kontrol altında tutulacağı öğrenildi. Kazanın ardından hasar gören trimaran ise Lorient'e çekildi.

MOD70 Virbac Paprec Devrildi!

Yaşanan kazanın ardından açıklamalar yapan Dick 'Hala olayın şokunu yaşıyorum. Herşey bir anda gelişti. Arkamızdan kuvvetli bir sağanak hissettim ve anayelken arabasını biraz boşladım, ancak herhalde yeteri kadar kaçırmamışım. Herşey çok hızlı oldu ve bir anda aşırı bir yükseklikten düşmeye başladım. Düşerken birşeye çarpıp kendimi suda buldum.' dedi. Kazayı anlatan Roland Jourdain '15 knotlık sakin bir rüzgarda ilerliyorduk. Daha sonra olağan dılı 18-20 knotlık sağanaklar oluşmaya başladı. Beklemediğimiz bir anda 20 knotdan daha kuvvetli bir sağanak geldi ve tekne yattıkça yattı, ardından kontrolümüz dışında devrildi.' dedi.

MOD70 Virbac Paprec Devrildi!


www.waterpsortnews.com


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder