Satılık Tekneler

MOD70 Trimaran Yarışta Devrildi
24.06.2013

Lisbon'dan Dun Laoghaire'e yapılan açık deniz yarışı Route des Princes'i kazanan MOD70 Spindrift, liman içi yarışında devrildi. Yarışın henüz başında, parkurun ilk kolu tamamlanırken gerçekleşen olayda, 72 feetlik dev trimaranın dümeninde Yann Guichard vardı. Kazada yaralanan Yann Guichard'ın kardeşi, Jacques Guichard'ı kurtarma helikopteri olay yerinden alarak hastaneye götürdü.

MOD70 Trimaran Yarışta DevrildiMOD70 Trimaran Yarışta Devrildi

Kazanın ardından açıklamalarda bulunan dümenci Yann Guichard, havanın yarışmak için pek de elverişli olmadığına dikkat çekti. Guichard, 'O anda yapabileceğim hiç bir şey yoktu. Bir sağanakta tekne yan yattı ve dümen hakimiyeti tamamen yok oldu.' dedi. 'Start anında 22-24 knot hava esiyordu ve sağanaklarda 30 knot'a kadar çıkıyordu. Teknelerimizin yarışabileceği rüzgar limitinin zaten sınırındaydık. Aynı zamanda tüm MOD'larda da camadan vurulmuştu, yarışmaya pekte elverişli koşullar yoktu.' Kardeşinin yaralandığı an için, 'kontrolü kaybettiğimiz an floğu tamamen bıraktık ama artık çok geçti. Tekne iskele tarafa yan yattı ve Jacques benimle birlikte kokpitteyken bir anda kendimizi ağlarda bulduk. Tekne yan yattıktan birkaç saniye sonra da direk ikiye bölündü.' dedi.

Route des Princess, dokuz adet çok gövdeli yelkenlinin yer aldığı bir yarış. Avrupa genelinde gerçekleşen yarışlar yaklaşık 3045 deniz mili uzunluğunda.

www.watersportnews.com
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.