Satılık Tekneler

Miura Teknesi Açık Arttırmada
01.12.2016 Miura Teknesi Açık Arttırmada 1984 UIM Class 1 Dünya offshore şampiyonasını kazanan Miura teknesi, bir açık arttırmada 100.000 Euro’ya satıldı. 25 - 27 Kasım 2016 günlerinde İtalya’nın Milano kentindeki Fiera Milano fuar merkezinde düzenlenen ve “Duemila Ruote” (2.000 tekerlek) açık arttırmasına katıldı ve yeni sahibine kavuştu.

Miura

Avrupa’da klasik otomobil ve teknelerin satışının açık arttırma yolu ile yapıldığı en büyük etkinlik, İtalya’nın Milano kentinde 3 gün sürdü. Açık arttırmada bu yıl 430 otomobil, 150 motosiklet, 60 tekne ve yüzlerce klasik bisiklet ile pek çok otomobil parçası satışa çıktı ve Milano’da yeni sahiplerinin oldu.

Miura.

İtalya demek çok şey ifade ediyor. İtalyan yemekleri, İtalyan modası, İtalyan tarzı vb... Yollarda ve denizlerde de akıllara durgunluk veren pek çok İtalyan aracı hayalleri süslüyor. İtalya’nın Viareggio kentinde 1-7 Ekim tarihleri arasındaki 1984 UIM Class1 Dünya Offshore Şampiyonasını bir İtalyan teknesi kazanmıştı.
 Miura.. İtalyan pilot Viareggio’lu yarış üstadı Alberto Petri, Franco Statua ve Louis Smole şampiyonluğu bu yarış teknesi ile kazanmışlardı. İtalyan yapımı V - gövdeli yarış teknesinde iki adet  Lamborghini motor ve Mercruiser kuyruk bulunuyor. 

26 Kasım günü düzenlenen açık arttırmada 38 feet uzunluğundaki Lamborghini motorlu, 1984 yapımı Miura 100.000 Euro’ya satıldı. Miura açık arttırmaya İtalyan hükümetince konuldu, bu fiyatın üzerine alıcı % 17 masraflar ve % 22 KDV ödeyecek.

Miura...

RM Sotheby’nin düzenlediği açık arttırmada satılan şampiyon Miura teknesinin yeni sahibinin Milano’da yaşayan bir özel koleksiyoner olduğu ve yarış teknesi ile gelecekte ne yapmayı düşündüğünün henüz belli olmadığı açıklandı. 

Miura....

Class 1 yarışlarını 1984 -1989 yılları arasında domine eden CUV V - gövdeli ve Lamborghini motorlu yarış tekneleri, daha sonralarda katamaran gövdeli teknelerin hem dalgalı hem de düz denizlerde daha başarılı olması nedeniyle parkurlarda pek görülmediler.

 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder