Satılık Tekneler

Mistral Projesi Denize Kavuştu
20.04.2016 Mistral Projesi Denize Kavuştu
Lürssen tersanesinde üretimi devam eden, Mistral proje adı verilen süperyat geçtiğimiz günlerde denize indirildi. Almanya’daki Lürssen tersanesinde denize indirilen süperyat, 100 metreden daha büyük bir deplasman tipi yat.

Mistral

Dünyaca ünlü süperyat tersanesi Alman Lürssen, Rendsburg’daki tesislerinde süperyatın denize indirilmesi için geçtiğimiz hafta sonu Cumartesi günü bir organizasyon düzenledi. 106 metre uzunluğundaki megayat, 2013 yılında başlayan üretiminin 31 ayında denize indirildi. Mistral projesinin denize indirilmesi haberi, Lürssen’in 156 metre uzunluğundaki Dilbar megayatının deniz testlerinden dönerken görüntülenmesinden bir ay sonra, yeniden medyanın ilgisinin Alman tersanesine dönmesine neden oldu.Tasarımını dünyaca ünlü tasarım stüdyosu Espen Oeino’nun yaptığı
Mistral'ın, bu yılın içinde tamamlanacağı ve sahibine teslim edileceği duyuruldu. Bunun, Alman Lürssen tersanesi için bir başka anlamı daha bulunuyor. Mistral, Alman tersanenin bu yıl ilk denize indirdiği megayat. Dünyanın sayılı tersanelerinden birisi olan Lürssen, böylece 2016 yılı içinde ikinci megayatını da teslim etmiş olacak. Mistral'ın teslimi sonrasında, Ortadoğu’daki benzer süperyat ve megayatların arasına katılacağı belirtildi.Ürettiği süper ve megayatlarla sürekli gündemde kalmayı başaran Lürssen tersanesinin dünyanın, en büyük megayatı olacak üretimi sırasında, Omar projesi adı ile bilinen yeni adı ile Dilbar yatının da bu yıl içerisinde teslim edilmesi bekleniyor. Ünlü Alman tersanesi geçtiğimiz yılda ilk adı Orchid projesi olan Lady Lara süperyatını teslim etmişti. 

Mistral-2

Megayat henüz tam olarak teyit edilmemesine rağmen, 106 metre uzunluğunda, çelik gövdeli ve alüminyum üst yapıya sahip. Beş güverteye sahip olan Mistral, LD sınıflandırmasına uygun olarak inşa edilmiş. Mistral projesi hala gizliliğini koruyor ancak, kısa süre içerisinde bilgilerin basın ile paylaşılacağı ifade edildi. Tam bilgileri açıklandığında uzunluğu ile dünyanın en büyük yatları arasında yerini alacak olan Mistral, sıralamanın ilk 30 sırasını muhtemelen değiştirecektir.

www.superyachttimes.com
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder