Satılık Tekneler

Milli Yelkenciler Efe Soysal ve Buket Aslan Dünya Şampiyonasından Umutlular
07.12.2016 Milli Yelkenciler Efe Soysal ve Buket Aslan Dünya Şampiyonasından Umutlular Yelken Milli Takımı ile Fransa'daki The Laser Europa Cup 2016 yarışlarında Avrupa Şampiyonu olan, Karşıyaka Spor Kulübü yelkencisi Efe Soysal, Dünya Gençler Yelken Şampiyonası’ndan çok umutlu. Yeni Zelanda’nın Auckland kentinde 14 - 20 Aralık’ta düzenlenecek Dünya Gençler Yelken Şampiyonası’nda, Erkekler Laser Radial sınıfında Türkiye adına yarışacak Efe Soysal, hedefinin ilk 10 içinde yer almak olduğunu bildirdi.

The Laser Europa Cup 2016

Türkiye Yelken Federasyonu'nca düzenlenen Gençler Dünya Şampiyonası Milli Takım Kampı ve Radial Gençler Milli Takım Aday Kampı, 01 - 06 Aralık 2016 tarihleri arasında Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü’nde yapıldı. Dünya Gençler Yelken Şampiyonası öncesinde, Türkiye’deki son kamplarını Çeşme’de yapan KSK sporcusu Efe Soysal ve Buket Aslan, şampiyonayı değerlendirdi.

Efe Soysal

Çeşme kampının beklediklerinden daha yoğun geçtiğini, günde 2 - 3 antrenmanla hazırlıklarını sürdürdüklerini, kara ve deniz antrenmanlarının çok sıkı geçtiğini bildiren milli yelkenci Efe Soysal sözlerini şöyle sürdürdü; “Çok güzel bir hazırlık dönemi oldu, keyif de aldım. Dünya Gençler Şampiyonası için Yeni Zelanda’ya gideceğiz. Alışık olmadığımız bir deniz türünde okyanusta yarışacağız. İç denizde yarışıyoruz ve dalgasıdır, rüzgarıdır, mekanıdır alışık değiliz. Daha önce de okyanus kenarında yarıştığımız oldu, dolayısıyla bunun bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Rüzgarın da bol olduğu söyleniyor. Bu bizim için genel olarak iyi bir şey. Ben ümitliyim, bizim açımızdan güzel geçeceğini düşünüyorum.” dedi.

Buket Aslan

Efe Soysal kendi sınıfında yaklaşık 60 kişinin yer alacağını belirterek, “Hedefim ilk 10 içinde olmak.” diyerek iddiasını ortaya koydu. Türkiye’nin çevresinin denizlerle çevrili olmasına rağmen, yelken sporunun fazla yaygın olmadığını kaydeden Efe Soysal; “Yelken sporunu çok tavsiye ettim, bundan sonra da edeceğim.” ifadelerini kullandı.

Kızlar Laser Radial sınıfında Türkiye adına yarışacak, İçdaş Spor Kulübü’nden Buket Aslan da şampiyona öncesinde yoğun bir çalışma programı geçirdiklerini kaydetti.

İçdaş Spor Kulübü

İçdaş Spor Kulübü’nün gururu milli yelkenci Buket Aslan, Dünya Gençler Şampiyonası öncesinde çok heyecanlı olduğunu belirterek şöyle konuştu; “Çalışma dönemi hem karada hem denizde elimden geleni yaptım. Şampiyonanın yapılacağı Auckland’ı çok merak ediyorum, çok heyecanlıyım. Sonuçta ülkemi temsil ettiğim için iyi bir sonuç elde etmek istiyorum. Şampiyonada her ülkenin en başarılıları olacak. Zor olacağını düşünüyorum ama elimden geleni yapacağım.”YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder