Satılık Tekneler

Microsoft'un Patronu Cayman Adalarında Verdiği Zararı Telafi Ediyor
10.11.2016 Microsoft'un Patronu Cayman Adalarında Verdiği Zararı Telafi Ediyor Microsoft’un patronlarından milyarder işadamı Paul Allen'ın, Cayman Adalarında yatı ile zarar verdiği mercan kayalıklarının yeniden eski haline getirilmesi için, Cayman Adaları Hükümeti ile ortak görüşmeleri sonucu sorun çözüldü.

Paul Allen ile Cayman Adaları hükümeti, Amerikalı milyarderin yatı ile verdiği koruma altındaki mercan kayalıklarındaki zararın giderilmesi için, gereken işlemlerin finansal yükümlülüğünü üstlenmek konusunda uyuşmaya vardılar.

MV Tatoosh

300 feet uzunluğundaki MV Tatoosh megayatı, 2016 yılının Ocak ayında Cayman adalarında, Seven Mile Beach bölgesindeki korunma altındaki mercan kayalıklarında çapa demirini düşürmüştü. Grand Cayman Çevre Bakanlığı, yatın mercan kayalıklarında demirini sürükleyerek daha büyük hasar verdiğini iddia etti.

Cayman Adaları Hükümeti ile Paul Allen’in Vulcan Inc. şirketi arasında imza altına alınan, finansal anlaşmadaki toplam değer hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı.

MV Tatoosh2

Yapılan açıklamada Cayman Adaları Çevre Bakanı Wayne Panton, Allen’in 92 metre uzunluğundaki MV Tatoosh yatının sahibi görünen TDE Maritime ile imzalanan anlaşmada, bölgede ayrıca bir sabit demir yerinin yapımının da firmaca üstleneceğini söyledi.

Cayman Adaları Çevre Bakanı Wayne Panton; “Doğal kaynaklarımız olan mercan kayalıklarını kaybetmek sadece çevrenin zarar görmesi ile sınırlı değildir, aynı zamanda bu bizim ülkemiz ekonomisine de zarar vermiştir. TDE Maritime ile imza altına alınan anlaşma ile, Seven Mile Beach Park bölgesinde sabit bir demirleme yerinin inşasının da finansal olarak üstlenilmesi, toplum kaynaklarının olumlu kullanılması açısından önemli olmuştur.” dedi.

MV Tatoosh3

Anlaşmada Paul Allen’in şirketi, doğal kaynakların korunması konusunda duydukları hassasiyeti dile getirerek; “Dünya çapında okyanusların korunması konusundaki deneyimimiz ile anlamlı gerçek bir etkiye imza atacağız. Cayman Adaları hükümeti ile birlikte, doğal çevrenin yönetimi konularında hedeflerimiz aynıdır. Mercan kayalıklarının korunması ve eko sistemin gelecek nesillere taşınması konularında birlikte çalışacağız.” dedi.

Milyarder Paul Allen veya onun sahibi olduğu şirketler, mercan kayalıklarına verdikleri zarar nedeniyle 1.300 metre kare mercan kayalığını restore edecekler.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.