Satılık Tekneler

Miami Boat Show'da Öne Çıkan Motorlar
11.02.2013
 Miami Boat Show'da Öne Çıkan Motorlar

Volvo Penta V8-380 Benzinli İçten Takma


Volvo Penta'nın yeni makinesi V8-380, değişken valf zamanlaması, alt devirlerde maksimum tork ve üst devirlerde maksimum beygir gücünü üretiyor. Firmanın önceki V8 makinelerine kıyasla, yaklaşık 600 kilogram daha hafif olan bu yeni canavar sadece 2400 kilogram ağırlığında.


 
Miami Boat Show'da Öne Çıkan Motorlar 

Evinrude E-Tec 135 H.O. Dıştan Takma


Dıştan takma 100-150 beygir sınıfında rekabet etmek üzere üretilen V6 E-Tec 135 H.O. 150 beygirlik rakiplerinden %36 daha fazla tork üretiyor.  Firma bu yeni modelini fuar haricinde, Miami'de Sea Isle Marina'da test seyiri yaparak tanıtacak.


 
 Miami Boat Show'da Öne Çıkan Motorlar

Suzuki 140/115 Lean-Burn Dıştan Takma


Suzuki'nin yepyeni iki modeli DF140A ve DF115A'da, firmanın etkin yakıt ve hava karışımı kullanarak yakıt ekonomisini arttırdığı Lean Burn Control sistemi kullanılmış. Her iki motorda 16 valfli dört silindir motor bloğundan oluşuyor. 

 
 
Miami Boat Show'da Öne Çıkan Motorlar 

 Mercury Dizel TDI 4.2 İçten Takma

Enviromental Protection Agency (Çevre Koruma Örgütü)'nün 3. seviye emisyon sınırlarına giren bu makine 350 beygir güç üretebiliyor. V8 turbo-dizel makine, MerCruiser paketi dahilinde, DTS dijital gaz ve vites, Mercury SmartCraft göstergeleri ve Axius joystikleriyle birlikte kullanılıyor.

 
 Miami Boat Show'da Öne Çıkan Motorlar

Minn Kota iPilot


Başa monte edilen ve makineleri çok kampsamlı biçimde kontrol edebilen iPilot, fuarın en dikkat çeken yeni teknolojileri arasında. Rotaları, Humminbird fishfinder ile desteklenen waypointleri otomatik olarak takip edebiliyor. 

www.minnkotamotors.com

 
 Miami Boat Show'da Öne Çıkan Motorlar  

Cummins QSB6.7 550 Beygir Dizel İçten Takma


Cummins, bir önceki 480 beygir üretebilen modelinden %14 daha güçlü olacak şekilde çıkardığı yeni QSB6.7'si 550 beygir güç üretebiliyor. Turbo şarjlı dizel bu makinede, gear-driven power-steering sistemi ve hidrolik pompalar kullanılmış. Cummins bu modelini fuarın haricinde, yine Sea Isle Marina'da, ilgililierine test etme şansı sunuyor.

 Miami Boat Show'da Öne Çıkan Motorlar  

Lehr 9.9 Propane Dıştan Takma


Lehr, kendine has propan dıştan takma motorlarına bir de 9.9 beygirlik motor ekledi. Bu yeni modelin 15 ve 20 inçlik şaft seçenekleri mevcut. Miami Beach Conventional Center'da tanıtılacak bu yeni motorun aynı zamanda 2.5 ve 5 beygir olmak üzere daha ufak ve hafif modelleride mevcut.

 Miami Boat Show'da Öne Çıkan Motorlar  

Yamaha F200 Four-Cylinder Dıştan Takma


Geleneksel V6 deniz motorlarının aksine, F200 inline 4 silindirli bu kıçtan takma motor, muadillerinin aksine daha ince ve yaklaşık 260 kilogram daha hafif. 1100 kilograma tekabul eden F200, dünyanın en hafif dört zamanlı 200 beygir deniz motoru olarak öne çıkıyor. F200, Yamaha'nın Variable Camshaft Timing sistemi ile dizayn edilmiş, 16 valfli ve 2.8 litre.

 
Miami Boat Show'da Öne Çıkan Motorlar 

 Ilmor MV8 570 İçten Takma


Bu yeni yakıt enjeksiyonlu V8 makine, yüksek performans ve gezi makinelerinin arasındaki farkı yok etmek üzere üretilmiş. 7.4 litre hacme sahip olan MV8, 570 beygir güç üretiyor ve ağırlığı sadece 1822 kilogram. Ilmor, fuar merkezinin haricinde, Formula 353 FAST 3Tech'in içinde, yine Sea Isle Marina'da alıcıların test etmesine imkan veriyor.

 
 Miami Boat Show'da Öne Çıkan Motorlar

Mercury Verado CCT 300 Dıştan Takma


İlk olarak Sea Ray 370 Venture'da kullanılmış yeni Verado CCT'de, Mercury'nin Closed-Compartment teknolojisi kullanılmış. Geçtiğimiz yıl, boatingmag sitesinin yılın teknesi seçtiği Sea Ray 370, bu başarıyı büyük ölçüde bu benzersiz motoruna borçlu. Sofistike hava girişleri sayesinde kamufile olan bu dıştan takma motor, teknenin kıçında kendisini tamamen unutturuyor. 

 

Boatingmag/www.yatvitrini.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.