Satılık Tekneler

Mercury Marine’den yeni MerCruiser 6.2L
24.07.2015 Mercury Marine’den yeni MerCruiser 6.2L
V düzeninde 8 silindir olarak tasarlanan yeni MerCruiser 6.2L V8 kuyruk motoru, Mercury Marine’in yeni gözdesi. 21 Temmuz’da piyasaya çıkan bu yepyeni kuyruk motoru, 300 ve 350 beygirlik versiyonlarıyla pazara sunuldu.

MerCruiser 6.2L

2014 yılında Mercury Marine tarafından piyasaya sürülen 4.5 litrelik V6 kuyruk motorunun, üzerine tasarlanan yeni 6.2L, teknolojik olarak 4.5L motordan çok daha üstün. Yeni hava rezonatörü ve ‘Active Trim’ olarak adlandırılan yeni trim teknolojisi, 6.2L kuyruğun dikkat çekici özelliklerinden.

Daha uzun tasarlanmış giriş manifoldu sayesinde, yeni MerCruiser 6.2L, optimize olan hava akışı sayesinde daha yüksek tekne performansı ve ivmelenme sağlıyor. Önceki 4.5L modelde de olduğu gibi yeni 6.2L, gaz gövdesinin geriye doğru dönük olması, büyük motor hacmi ve yeni rezonatörüyle sessiz seyri kullanıcılarına ayrıca garanti ediyor. Önceki 377 MAG modeline oranla yeni MerCruiser, 350 beygirlik bu 6.2L kuyruk motoru, %10 daha yüksek tork ve yine aynı devirde %10 daha yüksek son sürati kullanıcısına yaşatıyor. Bunun yanında 300 beygirlik versiyonu da pek aşağı kalır değil. Sea Ray 250 SLX sürat teknesini, yeni 300 beygirlik 6.2L motor sadece 5,75 saniyede 0’dan 20 mile çıkarırken, eski 350 MAG modeli bunu 6,89 saniyede yapabiliyordu. 

Mercury’yi rakiplerine oranla pazarda bir adım öne çıkaran bir özelliğide; motor bloklarını sadece deniz motoru amacıyla tasarlaması ve üretmesi. Mercury, rakiplerinin üretim tercihi: GM otomotiv motorlarını ‘denizcileştirmek’ ve adapte etmek yerine, bloklarını özellikle deniz motoru olarak tasarlayıp geliştiriyor. 
 
www.mercurymarine.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.