Satılık Tekneler

Mercedes-Benz’in Sürat Teknesi Arrow 460GT Suya İndi
25.04.2016 Mercedes-Benz’in Sürat Teknesi Arrow 460GT Suya İndi
Mercedes-Benz’in merakla beklenen sürat teknesinin deniz testleri başlatıldı. Arrow 460GT isimli tasarım, baharın son haftalarında piyasaya sunulmuş olacak. Silver Arrows Marine, uzun zamandır beklenen günün çok yakında olduğunu açıkladı. Deniz testlerinin tamamlanması için ilk defa suya inen Mercedes-Benz sürat teknesi 14 metre boyunda. Teslimata neredeyse hazır olan tekne, yaklaşık dört yıldır bahsi geçen bir projeydi. Dikkat çekici şıklıkta bir tasarım olan Arrow 460GT’den ilk aşamada sadece 10 adet üretilecek. Firmanın belirlediği kurallar çerçevesinde, bir ülkeden sadece bir alıcı Arrow 460GT’nin sahibi olabilecek. Arrow 460GT, ismini 46 feet olan boyu ve Gran Tourismo tarzındaki üst yapısından alıyor. İkiz 480’er beygirlik Yanmar 6LY3A makineleri sayesinde 40 knot sürate erişebiliyor. Teknenin dikkat çeken diğer teknik özellikleri de, kolay yanaşma imkanı sağlayan joystik kontrolü ve 910 litrelik yakıt tankı kapasitesi. 

  Mercedes-Benz’in sürat teknesi olan tasarımın üretici firması Silver Arrows Marine, aslında Monaco menşeili bir firma ancak, Arrow 460GT İsviçre’de Decision SA üretim tesisinde inşa ediliyor.  
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder