Satılık Tekneler

Mercedes-Benz’in Rüzgar ile Güçlendirilmiş Konsepti : WIND
14.03.2017 Mercedes-Benz’in Rüzgar ile Güçlendirilmiş Konsepti : WIND Slovakyalı tasarımcı Slavomir Ozanik, geçmişte birçok yenilikçi kavram projeye imza attı. Slovakya’nın başkenti ve aynı zamanda en büyük kenti olan Bratislava'da yaşayan Ozanik, her biri markanın benzersiz ve otantik bir yorumu olan, ondan fazla büyüleyici konsept deniz aracı projesi üretti.

WIND

Ozanik'in “WIND” adını verdiği rüzgâr gücüyle çalışan hidrolik aracının formu, Mercedes-Benz “Supercar” tasarım el kitabından direkt olarak ödünç alınmış gibi görünüyor. Tanıdık ön ızgara markayı simgeliyor ve aynı zamanda retro-fütüristik “2040” konsept aracının çizgilerini de yansıtıyor.  

WIND.

Adından da anlaşılacağı üzere, bu araç % 100 rüzgâr enerjisiyle çalışacak ve aerodinamik unsurlar deniz aracının merkezinde konumlanmış.

WIND..

Rüzgâr enerjisi ile harekete geçiren hidrolik aracın üst rüzgâr kanatları yönlendirmeyi sağlarken, alt hidro-kanatlar deniz aracının dengesini sağlayabilmek amacıyla suyun altında kalıyor.

WIND.Slavomir Ozanik

Almanya Stuttgart merkezli Mercedes-Benz markasının tarihinde önemli bir etki oluşturması yanı sıra; Ozanik’in proje çalışmaları üreticinin tasarımcılarına daha büyük riskler ekleyebilir, gerçekten dramatik ve etkileyici çok farklı yeni ulaşım araçları tasarlamaya da ilham verebilir.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 

H

Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder