Satılık Tekneler

Mercedes-Benz Tasarımı Motoryatın İlk Denemeleri Tamamlandı
20.12.2012 Mercedes-Benz Tasarımı Motoryatın İlk Denemeleri Tamamlandı

2013’te satışa sunulacak olan sportif görünümlü Silver Arrows Marine Granturismo’nun 30 mil seyir süratine sahip olması bekleniyor.

Bu muhteşem görünümlü motoryat sudaki ilk testlerinden başarıyla geçen Silver Arrows Marine Granturismo. 46 feet’lik (14 metre) motoryat Mercedes-Benz Style ile işbirliği içerisinde inşa ediliyor. Tamamlanmamış görünmesinin sebebi üst yapısının henüz eklenmemiş olması.

Denemelerin amacı teknenin uzun, keskin hatlı gövdesini test etmek ve 30 mil hızla fazla serpinti almadan seyir yapıp yapamayacağını görmekti. SAM CEO’su Jacopo Spaldini izlenimlerinin olumlu olduğunu ifade etti: “Bu Silver Arrows Marine için heyecan verici bir andı ve sevinerek söyleyebilirim ki tekne beklediğimiz performansın da üzerine çıktı.”

Denizdeki ilk denemelerde motoryatın dümeninde SAM Pazarlama ve Halkla İlişkiler direktörü Paolo Bonaveri vardı. Bonaveri izlenimlerini “Teknenin gövde profili çok yeni ve değişik, ve çeşitli deniz şartlarında konfor ve manevra kabiliyeti açısından gerçekten etkileyici olduğunu gördük. Yeni motoryatımızı bir Granturismo otomobiline benzetiyoruz: dinamik ama büyük bir konfor ve lükse sahip. Denemeler de doğru yolda olduğumuzu kanıtladı.” diyerek ifade etti.

Mercedes-Benz Tasarımı Motoryatın İlk Denemeleri Tamamlandı

Motoryatla ilgili planlar ilk kez Monaco Yacht Show sırasında açıklanmış, ilhamını 1930’ların efsanevi Mercedes Benz Silver Arrows yarış arabalarından aldığı belirtilmişti.Bir İngiliz şirketi olan SAM ilk Granturismo’yu 2013’te 800,000 ile 1 milyon Euro arasında bir fiyat etiketiyle satışa sunmayı hedefliyor.

SAM’in Yönetim Kurulu Başkanı Ron Gibbs “Geliştirme sürecindeki bu ilk ve önemli adımın başarıyla tamamlanması SAM motoryatının yoluna devam ettiğini gösteriyor. Teknenin gövde denemeleri bize performans anlamında yapabileceklerini gösterdi, şimdi üst yapıya odaklanabiliriz. Önümüzde hala yapacak çok iş var ama ilk SAM prototipinin doğru yolda olduğuna inancım tam.” şeklinde konuştu.

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 

Karada lider olduğu gibi denizlere lider olmasını diler başarılar dilerim selahattin güler.

Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.