Satılık Tekneler

Megayatlarda IMAX sinema sistemleri
19.11.2014 Megayatlarda IMAX sinema sistemleri
Ken Freivokh Design'ın 500 feet megayat projesi imza aşamasında. Anlaşma sağlandığı taktirde bu megayat, IMAX Private Theatre sinema sistemine sahip, ilk motoryat olma özelliğini taşıyacak. Megayatta yer alan ‘Nemo Room’, sadece bu muhteşem sinema sistemiyle film izletmeyecek. Canlı CCTV görüntüleriyle, yatın etrafındaki deniz yaşantısını ekrana ve duvarlara canlı olarak yansıtıyor olacak. 

Megayatlarda IMAX sinema sistemleri

Ken Freivokh Design, IMAX Private Theatre ile işbirliği yapan ilk şirket olma özelliğini taşıyor. A/V sistemlerinde Yacht Intelligence markasının kullanıldığı megayat tasarımında, IMAX Private Theatre ile teknoloji işbirliği yapmış olacak. 

Geçen yıl ev sistemlerine uyarlanan IMAX Private Theatre, 20 feet geniş ekrana 3D görüntüyü 4K ile yayınlıyor. Sistemin bir parçası olarak bu görüntüler, ekrana dönük bir kamera tarafından izleniyor ve mükemmel uyumlu görüntü için, görüntüleme sistemine görüntüleri düzenlemesi ve yönetmesi için bilgi aktarmış oluyor. 

Megayatlarda IMAX sinema sistemleri

IMAX ve Yacht Intelligance için, IMAX Private Theatre’ı bir motoryata adapte etmek hiç de kolay olmadı. Ticari ve home theatre sistemlerinde alan sıkıntısı olmadığından, bir motoryatta bunu yapmak nispeten daha zor. Bu sebeple Yacht Intelligence’ın sahibi Alan Bernardi’ye göre bu gibi sistemleri yatlara kurabilmek ancak 100 metre ve üzeri tasarımlarda mümkün. 
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder