Satılık Tekneler

Megayat Topaz Marmaris’te
17.06.2015 Megayat Topaz Marmaris’te
Dünyanın en büyük beşinci yatı olan Topaz, dün Marmaris körfezine girerek demirledi. Manchester United futbol takımının sahibi, Şeyh Mansur Bin Zayed Al Nahyan'a ait mega lüks yat Topaz 2012 yılında inşa edildi.

Megayat-Topaz-Marmaris’te

Marmaris’te gerek turistlerin gerekse halkın ilgi odağı olan Topaz, Adaağzı Aktaş Mevkisi açıklarına demirledi. Şeyh Mansur'un ise, yat ile birlikte Marmaris’e gelip gelmediği konusunda herhangi bilgiye henüz ulaşılamadı.

Abu Dhabi Cumhurbaşkanı Halife bin Zayed Al Nahyan’ın kardeşi olan Şeyh Mansur Bin Zayed Al Nahyan, Yüksek Petrol Konseyi üyesi ve Uluslararası Petrol Yatırım Şirketi ve Abu Dhabi Yatırım Konseyi dahil, çok sayıda yatırım şirketlerinin yönetim kurulu üyeliği yapmaktadır. 

Şeyh-Mansur-Bin-Zayed-Al-Nahyan

Dün Marmaris açıklarına demirleyen megayat Topaz, bugün sabah saatlerinde yakıt ikmali için Marmaris Limanı’na yanaştı. 147 metre uzunluğundaki süperyata, İzmir’deki Aliağa Rafinerisi’nden 5’i kara, 1'i ise denizden gelen 6 tanker, yaklaşık 5 saatte 500 bin litre transit yani gümrüksüz yakıt doldurdu. Litresi 0,80 avrodan satılan mazot için, 1 milyon 200 bin Türk Lirası ödendiği öğrenildi. Topaz megayatı, yakıt ikmalinin ardından limandan ayrıldı.

İhtişamlı görünümüyle dikkat çeken ve yaklaşık 400 milyon Euro değerinde olduğu belirtilen yatta, 6 süper lüks kabinin yanı sıra helikopter pisti, yüzme havuzları ile fitness, sinema ve konferans salonları bulunuyor. 2012 yılında Alman tersanesinde inşa edilen 8 katlı yat Topaz, dünyanın en büyük beşinci özel yatı olarak gösteriliyor. Benzersiz bir görünüme sahip megayatın dış tasarım ve mühendisliği Tim Heywood’e, iç dekorasyon tasarımı ise Terence Disdale’ye ait. Birleşik Arap Emirlikleri kraliyet ailesi mensubu Şeyh Mansur Bin Zayed Al Nahyan'a ait olan Topaz megayatı, Cayman adaları bayrağı taşıyor. 

Yiyecek ikmali de yapması beklenen yatın, Marmaris’te ne kadar kalacağı konusunda bilgi verilmedi.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder