Satılık Tekneler

Megayat Indian Empress
24.06.2015 Megayat Indian Empress
Son zamanlarda 100 metre üstü megayatlara olan ilgi arttı. Gerçekten de sanayi gittikçe bu boyutta megayatları daha çok üretmeye başladı. Ancak göz ardı edilen, günümüzün trendi olan bu boyuttaki yatlara kaç kişi sahip olabilir ve bu boyuttaki yatları hangi tersaneler üretebilir?

Indian-Empress

Çelik gövdeli ve alüminyum üst yapıya sahip, 95 metre uzunluğundaki Indian Empress bunun için güzel bir örnek. Indian Empress, 15 yıl önce Oceanco tersanesi tarafından “Trick One” proje adı ile üretilmişti. Oceanco tersanesinin bugüne kadar ürettiği en büyük megayat olan Indian Empress, ufukta göründüğünde izleyenleri heyecanlandırmaya devam ediyor.

Indian Empress megayatı denize indirildiğinde Al Mirqab adı verilmişti. Indian Empress megayatının boyu kadar, diğer özellikleri de çok etkileyici.

Indian-Empress-1

Indian Empress,The A Group tasarımı olarak 2000 yılında, 95 metre uzunluğunda ve 15 metre genişliğinde imal edilmişti. Al Mirqab adı verilen megayatın sahibi Katar Kraliyet Ailesiydi. Al Mirqab adı ile denizlerde görkemli bir şekilde seyir yapan megayat, o yıllarda sadece özel olarak kullanılıyordu. Hintli bir işadamı tarafından satın alındıktan sonra, Indian Empress ismini aldı ve charter için kullanılmaya başlandı. “Isle of Man” bayrağı taşıyan megayatın şimdiki sahibi, aynı zamanda Formula 1 yarışlarında, Sahara Force India Formula One takımının da sahibi.

Megayatın maksimum hızı 25,5 knot olarak rapor ediliyor. yatta üç adet 10.000 HP gücünde MTU dizel motorlar bulunuyor. Indian Empress'in seyir hızı17 knot, yakıt kapasitesi ise 564 ton. Indian Empress'in yemek salonunda 24 kişiye yemek servisi yapılabilirken, tüm güvertelerinde toplam 500 kişiye yakın konuk ağırlanabiliyor.

Indian-Empress-2

Indian Empress, günümüzde artık özel yolculukların yanı sıra, yıl boyunca charter olarak da kiralanabiliyor. Konaklama için kamaralar çok büyük ve lüks. Megayat üretildiğinde iki master, konuklar için 14 misafir kamarası bulunuyordu. Bugün ise, bir master kral dairesi ile birlikte 15 misafir kamarası bulunuyor.
 
www.oceancoyacht.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.