Satılık Tekneler

McConaghy Multihulls Monako’da Tanıtılacak
05.09.2016 McConaghy Multihulls Monako’da Tanıtılacak

McConaghy, bu yılın Ocak ayında duyurduğu hızlı, güzel ve pratik yeni yelkenli katamaranlarını önümüzdeki günlerde Monaco Yacht Show’da tanıtacak. 

McConaghy Multihulls

Jason Ker tarafından tasarlanan serideki yüksek performanslı yelkenli katamaranlar, ilk başta 50’, 60’ ve 90’ feet ölçülerinde olacak. Jason Ker tasarımı MC serisi katamaranlar Çin’deki McConaghy Yachts’ın bilgi birikimi ile bir araya getirilmesiyle inşa ediliyor.

McConaghy Multihulls-2

McConaghy ile Ker, uzun yıllardır yarış ve gezi tekne projeleri üzerinde başarılı çalışmalar yapmışlardı. Ker’inBAR Racing (Britain’s America’s Cup Race) takımındaki, uzun yıllar edinmiş olduğu çok gövdeler hakkındaki bilgiler önemli yer tutmaktadır. McConaghy’nin deneyimi ve bilgi birikimi ise hafif yapılı, yüksek dayanımlı kompozit üretim..

McConaghy Multihulls-3

İki büyük deneyim ve bilgi birikimi bir araya geldiğinde, ortaya pek çok mükemmel proje çıktı. 140’ Tri Adastra, 60’ MC2, 53’ Banuls Tri gibi projeler ve çoklu gövdeler ile performanslı tekneleri ortaya çıkarttılar. Tecrübeleri ve bilgi birikimleri özellikle, hafif yapılar ile elde edilen performans şeklinde odaklanıyor.

McConaghy Multihulls-4

McConaghy ekibi tarafından geliştirilen dünya standartlarındaki üretim tesislerinde, onların rakipsiz ve dünyaca ünlü kompozit bilgileri ve uzmanlıkları çok önemli. Ayrıca, takım yeni geliştirdikleri ve Monako’da tanıtılacak teknelerine büyük bir tutku ile bağlılar ve büyük gurur duyuyorlar.

McConaghy Multihulls-

2016 yılının başında serisinin tanıtımı yapılan ve hemen ardından Düsseldorf Boat Show sırasında ilk MC50CAT teknesinin satıldığı duyurulmuştu. Avustralyalı McConaghy şirketi 1967 yılında John McConaghy tarafından kurulmuş, Tornado’lar Class A tekneler ve diğer küçük prototipler üretmiştir. Halen Çin’de üretimini sürdüren McConaghy’nin modern katamaranlarını Jason Ker tasarlıyor. 

McConaghy Multihulls- 6

Dışa doğru taşan balkonlu kokpiti ile çift dümenli modern katamaran, iç mekanlarında kesintisiz görünürlük sunarak prestijli tek gövdeli tekne sahiplerinin ilgisini çekmeyi amaçlıyor. Yeni serinin ilk modelinin 2017 yılının başında denizlerde olması bekleniyor.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder