Satılık Tekneler

Mayflower II'nin Refit Çalışmaları Başladı
12.07.2015 Mayflower II'nin Refit Çalışmaları Başladı 400 yıllık bir tarihe sahip Mayflower II yelkenli gemisi, 400. yılı şerefine yenileniyor. Restorasyon çalışmasının bir an önce tamamlanması için hummalı çalışmalar sürüyor.

Mayflower-II

Tarihte, seyyahları Amerika’ya getiren yolcu gemisi olarak kullanılan Mayflower II’nin bire bir replikası, 1957 senesinde Brixham, İngiltere’den yola çıktı. Atlantik Okyanusu’nu geçen gemi, şimdiye kadar durduğu Plymouth, Massachusetts’e geldi. 

Tarihi seyrinin her yıl yüzlerce kişi ile birlikte kutlandığı yelkenli geminin, artık yenilenmesi gerekiyordu ancak ortada 236 tonluk bir ‘sorun’ vardı: Her yaz, kutlamalar için Plymouth’ta bulunması gereken geminin restorasyonu nasıl bir anda yapılacaktı?

Geminin sahibi Plimoth Plantation ile Mystic Seaport, bu sorunu çözmek için bir araya geldi. Sonuç olarak restorasyon 4 ayrı faza bölündü. Her kış bir faz tamamlanacak ve dört senenin sonunda gemi restore edilmiş olacaktı. 

Mayflower-II

2014-2015 kış aylarında restorasyonun ilk kısmı başlatıldı. Bu ilk faz, Mayflower II için önemli bir gün olan Şükran Günü’nden hemen sonra başladı. Restorasyon çalışmaları, Mystic’in Henry B. DuPont Preservation tersanesinde yapıldı. Geminin Plymouth’ta durduğu noktadan tersaneye olan bu yolculuğu, dört yıl boyunca her kış tekrar edecek. 

Mayflower-II

Mayflower II gemisinin restorasyonu için belirlenen dört fazdan ilki, aslında bir ‘keşif fazı’ olarak değerlendirildi. Bu bölümde gemiden 130 ton demir ve parke taşı çıkarıldı. Bu sayede proje yöneticileri ve Amerikan Sahil Güvenliği gemiyi teftiş edebildi. İlk fazın ardından devam edecek olan restorasyon çalışmaları, daha detaylı işlemler ile sürecek.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.