Satılık Tekneler

Match Race şampiyonasında US One rüzgarı
29.09.2014 Match Race şampiyonasında US One rüzgarı

Dutch-match -racing

Dünya Match Race Şampiyonası (World Match Race Tour) kapsamında gerçekleşen, tek tip teknelerlerle ekiplerin başa baş mücadelesi bu hafta Hollanda’daydı. Lelystad’ta yapılan yarışlarda favori ekiplerden US One şampiyon oldu. 4’er kişiden oluşan ekiplerden kazanan US One’dan Rod Dawson, Farr 40 sınıfında 3 yıldır Türk ekip Asterisk’in anayelkenciliğini'de yapmakta.World Match Race Tour’un favorilerinden US One, final yarışında en büyük rakibi GAC Pindar ile karşı karşıya geldi. Dümenciler Taylor Canfield ile Ian Williams’ın kapışmasında starttan önce US One ekibiyle Canfield avantajı elde etti. Yarış boyunca GAC Pindar rakibini yakalamak adına büyük aşama kaydetti ancak şamandırada Canfield’ın aldırdığı ceza yüzünden yenilgiden kurtulamadı. İkinci yarışta Williams, GAC Pindar ekibiyle rakibinin önünde start aldı. Büyük seyirci ilgisinin olduğu yarışta kıyıya yakın tarafı seçen Canfield, rakibini yakaladı ve geride bırakmayı başardı. Kötü start almasına rağmen iyi bir yarış çıkaran Canfield’ın US One ekibi, rakibini geçerek durumu 2-0’a getirdi ve Dutch Match Cup’ı kazanmayı başardı.

Yarı finalde Williams’ın ekibi GAC Pindar’a kaybeden LunaJets, yarı finalin ilk yarışını kazansa da istediğini alamadı. Akabinde gerçekleşen iki yarışta da David Gilmour’un Team Gilmour ekibine kaybetmekten kurtulamadı ve 4. sırada kaldı. Podyumda 3. sırayı ise Team Gilmour aldı.

Tour’un Hollanda’da yapılan ilk yarışını kazanan son şampiyon US One, bu galibiyet ile 18 bin $’lık ödülün sahibi oldu.

Dutch Match Racing- US ONE

Sezonun 5. Ayağı olan Dutch Match Cup sonuçları:

1 Taylor Canfield (ISV) US One


2 Ian Williams (GBR) GAC Pindar


3 David Gilmour (AUS) Team Gilmour


4 Mathieu Richard (FRA) LunaJets


5 Keith Swinton (AUS) Team Alpari


6 Phil Robertson (NZL) WAKA Racing


7 Arthur Herreman (FRA) Team Herreman


8 Björn Hansen (SWE) Hansen Sailing Team


9 Joachim Aschenbrenner (DEN) Aschenbrenner Racing Team


10 Dirk-Jan Korpershoek (NLD) Opportunity Team


11 Philip Bendon (IRL) Glenmar Racing Team


12 Klaartje Zuiderbaan (NLD) Team BSC


http://wmrt.com/YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder