Satılık Tekneler

Marmaris’te X-Yachts Festivali
09.11.2016 Marmaris’te X-Yachts Festivali Bu yıl 27.’si düzenlenen beş günlük Marmaris Uluslararası Yarış Haftası (MIRW), 4 Kasım’da yapılan son yarışla birlikte sona erdi.10 ülkeden 89 teknenin katıldığı MIRW 2016’da, adeta X-Yachts festivali yaşandı. X-Yachts Türkiye filosundaki, teknik ve lojistik desteği altında yarışan X-Yachts’lar podyumu domine ettiler. Özellikle kapanış gecesinde birbiri ardına ödüllerini almaya çıkan X-Yachts ekipleri, kelimenin tam anlamıyla kupaya doydular.

Marmaris’te X-Yachts Festivali

IRC I’de yarışan MIRW 2014 Genel Klasman birincisi Xp 38 “Extreme Ways”, en yakın takipçisi X-41 “Fox” ile birlikte, diğer markalardan iddialı rakipleri karşısında ezici bir üstünlük sağladığı MIRW 2016’da, 5 yarışta toplam 4 birincilik ve 1 ikincilikle yine 2016 Genel Klasman birincisi oldu.

Marmaris’te X-Yachts Festivali-2

IRC I’de Xp 38’in hemen arkasında başa baş yarışan X-41 “Fox”, 1 ikincilik ve 2 üçüncülükle IRC I genel klasmanında, Extreme Ways’in hemen arkasında ikinci olarak yer aldı. Fox’un 2 kez yaptığı “first finish”ler ise başarılarını taçlandırdı.

Marmaris’te X-Yachts Festivali-3

Türkiye’nin ilk Xp 33’ü olarak ilk büyük yarışında IRC II’de start alan “Xtreme”, 1 birincilik ve 1 ikincilikle genel klasmanda üçüncü olarak podyuma çıktı ve, Türkiye’nin en yetenekli profesyonel yarışçıları tarafından kullanılan ciddi rakiplerini geride bırakarak ilk büyük yarış sınavını başarıyla tamamladı. Yeni teslim ettiğimiz ve Marmaris koşullarında, üzerinde ilk kez yarışan genç ekibin bu başarısı, Xp33 modelinin önümüzdeki dönemde Türkiye’de göstereceği başarıların da habercisi oldu. 

Marmaris’te X-Yachts Festivali-4

IRC II’deki diğer X-Yachts 2016 Bosphorus Cup birincisi X-35 “LZ Yachting” ise, üst sıraları bırakmadığı yarışlardan birini ikinci olarak bitirdi.

Marmaris’te X-Yachts Festivali-5

X-Yachts Türkiye - Mustafa Soyutürk
Tel: 0533 465 44 16 

info@x-yachts.com.tr
www.x-yachts.com.tr

Fotoğraflar: Çiğdem Yurtsever


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder