Satılık Tekneler

Marmaris ERGO-MİYC Kış Trofesi başladı
08.01.2017 Marmaris ERGO-MİYC Kış Trofesi başladı Marmaris Uluslararası Yat Kulübü’nün (MİYC) düzenlendiği Kış Trofesinin 1. Ayak yarışlarına, 23 yelkenli yat ile 230 sporcu katıldı. Bu yıl 9.su düzenlenen, Marmaris Uluslararası Yat Kulübü’nün ERGO sigorta ana sponsorluğunda düzenlediği Kış Trofesi, 7 - 8 Ocak 2017 tarihleri arasında Uluslararası Yarış Klasmanı (IRC)-1, IRC-2, IRC-3 ve IRC-4 kategorilerinde gerçekleştiriliyor.

Marmaris ERGO-MİYC Kış Trofesi başladı

Toplam 6 ayaktan oluşacak trofenin ilk ayağı için, kayıtlar 6 Ocak 2017 günü saat 17:00’de kapandı. Kulüpten yapılan açıklamada, 2017 IRC belgelerinin yetişmemesi nedeniyle ilk yarışın ödül töreni 28 - 29 Ocak 2017 tarihlerinde gerçekleşecek olan, 2. ayak yarışlarının ödül töreni ile birlikte yapılacak.

İki gün sürecek olan birinci ayak yarışlarının ilk gününde, yarış komitesi ve hakem heyetini taşıyan teknenin denize açılarak yarış parkurunu belirleyen dubaları yerleştirmesinin ardından, yelkenli yatlar körfeze açıldı. Marmaris körfezinde bir süre antrenman turları atan yelkenliler, yapılan anonsla koy içinde toplu şekilde start aldı.

Parkuru belirleyen dubaların etrafından dolaşarak bitiş noktasına ulaşmaya çalışan yatlar, açtıkları değişik renklerdeki yelkenleriyle körfezde güzel görüntüler oluşturdu. Yelkencilerin hem rüzgarlarla hem de diğer yelkencilerle mücadelesinde, bazı yatlar zaman zaman yan yattı.

Marmaris ERGO-MİYC Kış Trofesi başladı.

MİYC Yönetim Kurulu üyesi Halit Kesgin yaptığı açıklamada, 2017 Kış Trofesi ilk ayak yarışlarının rüzgarlı ve yelkenciler için ideal bir havada olduğunu söyledi. Kış Trofesi 2017’ye 23 yat ve yaklaşık 230 yelkencinin katıldığını belirten Kesgin; Marmaris, Bodrum, İzmir, Eskişehir ve Ankara başta olmak üzere bir çok ilden katılımcı olduğunu kaydetti.

Kesgin, Türkiye’nin Marmara bölgesindeki kar yağışlarından dolayı yelkencilerin de etkilendiğini, İstanbul’dan yelkencilerin yoğun kar yağışı nedeniyle Marmaris’e gelemediğini dile getirdi.

Marmaris ERGO-MİYC Kış Trofesi başladı...

Dolayısıyla yat sayısında azalma olduğunu vurgulayan Kesgin; “Ankara ve Eskişehir’den yarışçılarımız var. Rüzgarımız bugün boldu. Hatta yelkencilerimizi de oldukça zorladı. Çok güzel bir ortamda kış trofemiz başlamış oldu.” dedi.

ERGO-MİYC Kış Trofesi 1. Ayak yarışları, cumartesi günü gerçekleştirilen iki yarışla tamamlandı. 1. ayak yarışları, 8 Ocak 2017 Pazar günü yapılacak koy içi yarışlarıyla tamamlanacak.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDiğer Haberler
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.