Satılık Tekneler

Maritimo'dan yeni X-Serisi
01.12.2016 Maritimo'dan yeni X-Serisi Bu yılın ilk yarısında Avustralyalı süperyat üreticisi Bill Barry Cotter’in sahibi olduğu Maritimo Group Queensland, Gold Coastlu lüks yat markası Elandra’yı satın aldığı duyurulmuştu. Bu hafta başında ise, Maritimo Group yaptığı açıklamada, bundan sonra Elandra markasına devam edilmeyeceğini açıkladı. Ancak Maritimo Elandra tasarımı, ilave yüzeyler sağlayan tünel gövdeleri kullanılacak.

x serisi

Fakat, tünellerin kaldırılması ile daha geleneksel düz şaft itici sisteme dönülecek. B
unun sayesinde de teknenin arka bölümünde daha çok kullanılabilir alan elde edilecek. Elandra yatlarındaki standart, kıç taraftaki eşya ambarı, lazarette bir dördüncü kamara olacak kadar büyük hacim, istenirse bir büyük garaj veya tezgahlı bar olarak da kullanılabilecek. Yat standart olarak üç kamaralı olacak, müşterinin isteği yönünde dördüncü kamara oluşturulacak.

X SERİSİ

Maritimo’nun yeni X serisinde üç model olacak; X5, X6 ve X7. Her birinin uzunlukları sırasıyla 50, 60 ve 70 feet. Yeni serisinin BMW tarzında X serisini kullanması da ilgi çekici.
  Daha önceden Elandra tarafından üretilmiş yatların sahiplerine, Maritimo servis vermeye devam edecek.
Maritimo satın alma sonrasında Araştırma ve Geliştirme Departmanını Gold Coast’a taşımıştı ve yeni X serisi modelin tanıtımı da bu tesiste yapıldı. Motoryatın iç dekorasyonu ve yerleşimi, orijinal Elandra tasarımını andırıyor. Salon 7,5 metre uzunluğunda. Tanıtım sırasında basın mensuplarının X6 modelinin gerçek boyutlu maketini inceleme fırsatları oldu. Yeni serinin ilk modeli, X6 olacak ve 2017 yılında denize indirilmesi planlanıyor.

Maritimo’nun Elandra’yı satın almasında en önemli rolü oynayan Bill’in oğlu Tom Barry Cotter, yeni serinin tasarımı ve üretiminden sorumlu olacak. X serisi tasarımı ile, farklı tasarımlar için arayışta olan yeni müşterileri firmaya kazandıracaktır. X Serisi motoryatlarda standart olarak Volvo Penta D11 motorlar kullanılması planlanıyor.

UTL Skiper
Orhan Tüker
0 (533) 273 29 85

www.skiper.org 

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder