Satılık Tekneler

Maritimo M64
06.01.2017 Maritimo M64 Maritimo’nun kaptanı Russell Fleming, denizde geçen 138 saat ve 7.488 litre mazot tükettikten sonra, Queensland eyaletinin Gold Coast kıyılarındaki Hope Island’tan, Yeni Zelanda’daki Opua’ya seyir sırasında M64 motoryatının tüm yeteneklerini en iyi şekilde test ettiğini söylüyor. Russell ve mürettebatı, 8.000 litre yakıtı bulunan motoryat ile Gold Coast’tan yola çıktı ve 1.100 deniz mili yolculukta, ortalama 8.9 knot hız yaptıktan sonra hedeflerine ulaştılar.

Maritimo M64

Avustralya ile Yeni Zelanda arasında en az 35 seyir yapmış olan tecrübeli kaptan, Tasmanya seyrinde olası tehlikelere hiç de yabancı değildi.

“Gold Coast'tan ayrıldığımızda, yalnızca 5 knot kuzey rüzgârı ve denizde yaklaşık bir metre dalga ile, dört gün kadar sakin koşullara yol aldık.” dedikten sonra sözlerine şöyle devam etti:

“Ancak, Regina Burnu'ndan The Three Kings bölgesine yaklaştıkça 55-60 knot rüzgarla belirgin bir fırtına patladı ve bu rüzgar kısa sürede şiddetli dalgalar üretti. Bölge zaten pek çok gemi batığı ile ünlüdür. Yaklaşık 2.500 tonluk Elingamite de bunlardan biridir. Bu nedenle mümkün olduğunca uzak durulması gereken bir yerdir.” dedi.

Maritimo M64.

Russell bu rotayı kendisinin çizdiğini söyleyerek; rotayı pek çok kez yaptığını ve batı / doğu akıntısını yakalayarak ortalama hızı elde etmeye çalıştığını anlatıyor.

“Sürekli yakıt miktarını takip ettim ve akıntıyı arkamıza aldığımızda aynı devirde kalarak, hızımızı 13,5 knota kadar çıkarttık. Maritimo M64, geçişte mükemmel bir performans çıkarttı ve her türlü deniz koşulunun üstesinden başarı ile gelmeyi başardı. Bir kereliğine ön güvertede su olsa bile ortaya gelip fazla yatmadı.” dedi.

Maritimo Yacht’ın 10 yılı aşkın süredir teslimat kaptanlığını yapan Russell, denizlerde pek çok macera yaşamış tecrübeli bir denizci. Son yolculuklarında Maritimo ekibi, Avustralya sahil şeridinden 200 deniz mili açıkta bir balina sürüsü ile karşılaştılar. The Three Kings bölgesine varıncaya kadar hiç bir gemi görmememize rağmen, pek çok uçan balık gördük diyen tecrübeli kaptan yolcuğu boyunca internet ve cep telefonu olmadan, sosyal medyayı kullanmadan harika günler geçirdiklerini söylüyor.

Maritimo M64..

Russell dünyaya dönme olarak tanımladığı anı şöyle ifade ediyor; “Bir süre sonra telefonun zili çalmaya, telefonlar çekmeye başlamıştı. Tüm mürettebat bir anda kendi cihazları ile baş başa kaldılar ve denizcilerin tüm anlamlı sohbetleri sona erdi. Merhaba cehennem..” 

Russell, yaklaşık 500 litre yakıtla Yeni Zelanda'ya vardığını ekliyor. Maritimo M64, serinin en yeni modellerinden ve Maritimo motoryatlarının DNA'sının bir parçası olan denizci özelliğinin, yakıt verimliliğinin en önemli örneklerinden biridir.

UTL Skiper
Orhan Tüker
0 (533) 273 29 85

www.skiper.org
 
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDiğer Haberler
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.