Satılık Tekneler

Marie Yelkenlisi Büyüyor
26.02.2015 Marie Yelkenlisi Büyüyor
Fraser dergisinde yayınlanan bir makaleye göre 54,86 metre uzunluğundaki yelkenli yat Marie’nin sahibi, Bosarge ailesi bir sözleşme imzalayarak yelkenliyi satış listelerine ekletti. Satışa çıkartılan Marie yelkenlisinin yerine hemen yeni bir yelkenli siparişinin eşiğinde olan aile, Marie yelkenlisinin yerini alacak yeni yelkenlinin daha büyük ve daha mükemmel olmasını hedefliyor. 

Marie Yelkenlisi Büyüyor

2007 yılında Hollandalı tersane Vitters tarafından proje taslaklarının çizimine ve sonrasında sözleşmesi imzalanarak ertesi yıl üretimine başlanılan Marie yelkenlisi 2010 yılında denize indirilmişti.
Marie tasarımının oluşturulması aşamasında Bosarge'nın yoğun katılımı ile yelkenliyapı ve seyir dahil olmak üzere, ​charter ve yarış konusunda da başarılı olmuştu. Fraser dergi raporuna göre yeni evrim geçirmiş Marieyelkenlisi , kesinlikle daha hızlı bir yelkenli olacak.

Marie Yelkenlisi Büyüyor-1

Muhteşem Marie’in kalbi ve ruhunda denize olan aşk ve yarışçı özellikleri, tasarımının temelini oluşturuyordu. Bir önceki Marie, klasik dekorasyon ile modern performansın başarılı bir kombinasyonuydu. Marie yelkenlisinin dış alanlarında fazlasıyla eğlenme, yemek yeme ve dinlenme için mekanlar bulabiliyordunuz. Ana salonundaki rahat oturma düzeni ve geniş yemek masas,ı açık havada yemek için cömert alanlar sunmaktaydı. Yat sahibinin kıçta bulunan özel bölümü sabah kahvaltısı için idealdi.

Marie Yelkenlisi Büyüyor-2

Yeni Marie yelkenlisinin projesi ile ilgili olarak Bosarge; “Marie’nin tarzından mutluyum, nihayetinde bir klasikyelkenli. Benzer karakterlere sahip yeni bir yelkenliye sahip olmak istiyorum. Ancak biraz daha büyük olmalı, bir spor salonu ilave yere ihtiyacımız var. Ayrıca sabit salma yerine hareketli bir salma ile, Over Yonder Cay’e ve sığ sulara rahat giriş olanağımız olsun istiyoruz.” dedi. Over Yonder Cay Bosarge ailesinin Bahama’larda sürekli kullandıkları yazlık malikanelerinin bulunduğu bir adadır. 

 

Marie yelkenlisinin sahibinde bulunan bir başka yelkenli ise, regatta sahnesinde daha çok tecrübesi bulunan tek direkli yelkenli 34.93 metre uzunluğundaki Tenacious. Ailenin en büyük tutkusu yarış. Yeni yelkenli projesi de daha hızlı bir Marie olarak yarış dünyasında yerini alacak. Yeni Marie yelkenlisinin Vitters takımı ile tasarım aşaması öncesinde açıklamalarına devam eden Bosarge; “Biz kesinlikle yine aynı ekip ile çalışmaya devam edeceğiz. Hollanda'da çok sevdiğim bir cümle vardır. ‘Eğer Hollandalı değilse, o kadar da iyi değildir’ denir. Hollanda’daki işçiliğin dünyanın en iyi işçiliği olduğuna inanıyorum.” diyerek yeni yelkenlinin kalitesine olan güveni ifade etti.
 
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder