Satılık Tekneler

Mangusta Oceano 42
15.11.2014 Mangusta Oceano 42

Overmarine Group’un yeni model serisi Oceano’nun Mangusta Oceano 42 modeli, 2013 Monaco Boat Show’da tanıtılmıştı. Alberto Mancini tarafından tasarlanan 42 metrelik çelik ve aluminyum üretimi motoryat'ın satışı açıklandı.
.
Mangusta- Oceano 42

Şirketin Maxi Open yatlarına alternatif olarak değil, tamamen farklı yapılı, uzun mesafe katedebilen motoryat pazarına adımı olarak belirtilen Oceano serisi, Overmarine’in teknik ve yönetim açılarından bir adım daha ileri atmasını sağladı.

Overmarine Group’un reklam direktörü Francesco Frediani, satışı değerlendirdi:

‘Bu satış, tersanemizin ve okyanus kapasiteli yat serimizin ilerlemesi açısından önemli bir adım oldu. Bu segment bizim anahtar bir rol oynayacağımız ve devamında lider konuma geleceğimize inandığım bir segment. Maxi Open segmentinde hali hazırda pazar lideri olmamız da bu inancımı destekliyor.’

Mangusta- Oceano 42-beach

Frediani, ‘Bu muhteşem gemi, Pisa tesislerimizde yapılmakta. Bir an önce onu okyanuslarda görmeyi hayal ediyorum.’ dedi.

Tasarım, konfor ve en yeni nesil teknolojiler, Mangusta Oceano 42’de birleşiyor. İçinde ışığın dikkatlice çalışıldığı özellikle belirtilirken, baş tarafta yenilikçi iki ayrı alan düşüncesi, yepyeni bir konsepti ortaya çıkardı: Güvertenin baş tarafında yüzme havuzuna şelale ile açılır şekilde ayrı bir güneşlenme kısmı tasarlanmış. Yüzme havuzunun altında kalan tekne sahibi kamarası ise, havuzun altından gün ışığı ile aydınlatılmış.

Mangusta- Oceano 42-flybridge

Kıç tarafta plaj kısmı oluşturulmuş. Denize doğru açılan platformdaki aralıklar, yine iç yaşam alanlarına güneş ışığını sağlıyor. İç mekanda 12 misafir ve 7 personelin konaklayabileceği yatak kapasitesi mevcut. Herşeyin dış alanlarla bir bütün halinde düşünüldüğü tasarımda devasa camlar gün ışığını maksimum düzeyde içeriye taşıyor.

Mangusta- Oceano 42-saloon

2 X MTU 12V 2000 M72 makineyle güçlendirilmiş Mangusta Oceano 42’nin maksimu sürati 15 knot olarak veriliyor. Ekonomik seyir için belirtilen seyir sürati ise 11 knot.

Mangusta- Oceano 42-bedroom

Teknik Detayları:

Hull: STEEL

Superstructure: ALUMINIUM

Length Overall: 42.30 M

Beam: 8.70 M

Max Draft: 2.40 M

Displacement at full load: APPROX 390 T

Displacement at half load: APPROX 350 T

Gross tonnage: APPROX 440 T

Fuel oil tank: APPROX 62.000 L

Fresh water tank: APPROX 12.000 L

Main engine power: 2 X MTU 12V 2000 M72 (1080 KW @ 2250 rpm)

Max speed half load: 15 KN

Economical cruising speed: 11 KN

Max range at economical cruising speed: 4.000 NM

 

http://www.overmarine.comYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.