Satılık Tekneler

Maldivler’e 300 yatlık yeni marina
25.01.2016 Maldivler’e 300 yatlık yeni marina
Maldivler’de, yeni marina ve cruise gemisi limanı için arazi düzenleme işlemleri başlatıldı. Maldivler’in dünyada eşi benzeri olmayan coğrafyasında, hayata geçirilmesi planlanan ve ilk adımları atılan Hulhumale Yacht Marina adlı proje, Hulhumale adasının batısında yer alacak. 300 yat kapasiteli olacak olan yeni marina, bağlı olan yatlara tam kapasitede hizmet sunacak ve mavi yolculuk turlarının tüm ihtiyaçlarına cevap verecek. Yeni marina projesi, Maldiv Adaları Geliştirme Derneği tarafından projelendirilen, Maldivler kalkınma planı kapsamında yapılıyor.

maldivs-marina

Maldivler Asya Pasifik Süperyatlar direktörü Mohamed Hameed, bu projenin, bölgeyi ziyaret edecek olan yatlar ve cruise gemileri için son derece yararlı olacağına inandığını söylüyor. Su sporları tesislerinin yanı sıra marinada mağazalar, outletler, yat kulübü, fuar alanı gibi ekonomi açısından önemli unsurlar da yer alacak. Cruise gemilerinin yanaşması için ayrıca bir iskele, yine marina tesisine bağlı olarak marinanın hemen devamında konumlanacak. 

Proje için arazi ıslah çalışmaları tüm hızıyla sürerken, önümüzdeki üç ay boyunca devam edecek çalışmaların sonucunda tesisler için temel atma aşamasına gelinecek.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder