Satılık Tekneler

Madame Gu – 2014 Yılının Süperyatı
29.12.2014 Madame Gu – 2014 Yılının Süperyatı
2014 Dünya Süper Yat Ödülleri sahiplerini bulduktan sonra, kendi sınıflarındaki iki ödüllü yat diğerlerinden farklı bir şekilde öne çıktılar. Yatvitrini olarak bu yazımızda, Dünya Süper Yat Ödüllerinde ''Motoryat'' kategorisinde birinci olan Madame Gu motoryatını sizler için bir kez daha inceledik. Bu yatın özellikleri, kalitesi ve değeri ile ödülü hak etmesinin kanıtları...

Madame Gu – 2014 Yılının Süperyatı

Madame Gu, ödülü sadece finale kalan yatlar arasında en büyük yat olması nedeniyle kazanmadı. Jüri için boyutun bir kriter olmadığı değerlendirmede, finalistler belirlendiğinde pek çok uzman bu yılın birincisinin Madame Gu olacağı konusunda fikir birliği yapmıştı. Madame Gu
Hollandalı Feadship tersanesinde “Dream” proje adıyla üretimine başlamıştı. İç ve dış tasarımı Andrew Winch Designs imzasını taşıyor. Uzmanların en güzel yat konusunda birleşmelerinin yanı sıra, medya ve deniz severler de aynı görüşlere sahip.

Madame Gu – 2014 Yılının Süperyatı

Yarışma jürisi değerlendirmelerini yapmak üzere yata adımlarını attıklarında, yatın gerek yapısal gerekse sanat dekorasyonun süper kalitesi ile yüz yüze geldiler. Mekanik sistem ve elementlerin tasarım uygulamalarında, hatasızlık ve iç mekandaki mükemmel ahşap işçiliği ile dekorasyonun bütünlüğü kesinlikle ödülü hak ediyordu.
Çelik gövdeli ve alüminyum üst yapıya sahip Madame Gu motoryatı, dört yıllık bir üretim süreci sonunda 2013 yılında Feadship tersanesi tarafından sahibine teslim edilmişti. Süperyat Madame Gu 99 metre tam boyu ve 13,60 metre genişliği ile Hollanda’da üretilmiş en büyük yat. Sahip olduğu dört adet MTU 20v dizel motor ile maksimum 24 knot hıza ulaşabiliyor. Madame Gu’nun helikopter pisti, daha önce Ecstasea’da gördüğümüz piste benziyor.

Madame Gu – 2014 Yılının Süperyatı 
Süperyatın sahibinin Rus milyoner Andrei Skoch olduğu konusunda pek çok dedikodu dolaşmasına karşı; Skoch’un Londra’daki avukatlarının tam tersi açıklamaları, yatın sahibini daha da gizemli hale getirdi. 
 

yatvitrini.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.