Satılık Tekneler

Macera Süperyatı : Voyager
15.07.2016 Macera Süperyatı : Voyager
Dünyanın farklı bölgelerinde maceralara seferler yapacak olan görkemli süperyatın inşasına devam ediliyor. Uzun ve detaylı bir yenilenmeden geçirilmesi sonrasında, yeniden doğacak olan Voyager süperyatının karmaşık yapım süreçleri bir bir tamamlanıyor. Yenilenme sürecinde offshore destek gemisi, lüks bir keşif süperyatına dönüştürülecek ve dünyanın pek çok farklı bölgesinde özellikle dalış için hizmet vermeye hazır hale getirilecek.

Voyager

Voyager süperyatının yenilenme çalışmalarına, halen Amerika’daki Dania Cut Superyacht Repair tesisleri ev sahipliği yapıyor. Geçtiğimiz ilkbahar aylarında yenilenme çalışmalarına başlanılan yatın, 2018 yılında hizmete alınması planlanıyor. Aslında hikaye, çok eskilere dayanıyor. Yenilenme düşüncesi 2014 yılının sonlarında başlıyor. Ancak, geminin inşası daha eskilerde. 63 metre uzunluğundaki (206’7”) gemi, 1997 yılında Amerika, Louisiana’da üretilmiş ''HOS Trader'' isimli offshore destek gemisidir. Amerikan bayraklı gemi, uzun yıllar Meksika körfezindeki petrol platformlarına hizmet götürmüş. HOS Trader daha sonra 2014 yılında el değiştirmiş. 

Voyager-2

Şimdiki sahibi, Florida’da çalışmalarını sürdüren Kirilloff & Associates firması sayesinde bu gemiden haberdar olmuş. Pek çok önemli gemi dönüşümü ve yenilenme projelerine imza atmış olan Kirilloff & Associates, gemi inşa mühendisliği, yat tasarımı danışmanlık ve proje yönetimi üstlenen ünlü bir firma. Üstlendiği dönüşüm ve yenilenme çalışmaları arasında, çok iyi bilinen SuRi teknesi de bulunuyor. Firma öncelikle müşterileri için geminin dönüşüm konsept projesini hazırlıyor. Yatın yeni sahibinin HOS Trader gemisini satın alma sürecini yönetiyorlar, kendisine danışmanlık hizmeti veriyorlar. Bu dönemde konsept proje görüşmeler ile gelişiyor. Daha sonrasında yatın özellikleri şekilleniyor, dış çizgileri tanımlanıyor, ölçekleniyor ve sonunda yenilenme süreci belirli bir takvime bağlanıyor.

Voyager-3

Kirilloff & Associates imzaladıkları sözleşmedeki gizlilik maddesi nedeniyle, yat hakkında bilgi vermekten kaçınıyor. Ancak, süperyat hakkında pek çok bilgi öncelikle sosyal medya üzerinden yayıldı. Yeniden şekillendirme işi, modellemede en üst sıralarda yer alan Rafael Ochoa’ya verildi. Voyager, Dania Cut tersanesine girmeden önce bazı işlemlerden geçirildi. Örneğin, geminin orta bölümüne Louisiana’daki Leevac tersanesinde, ilave olarak 40 feet uzunluk eklendi. 

HOS Trader

VoyagerDania Cut tersanesinde önce iskelelerle çevrildi ve üzerine bir örtü ile gizlendi. Voyager'ın toplam uzunluğu 90 metre olacak ve yeni motorlar ile donatılacak. Kilometrelerce kablo döşenecek, tesisat çekilecek, konuklar için en mükemmel, en konforlu alanlar düzenlenecek. Yat sahibi ve konukları için spa, süperyatın kıç bölümündeki helikopter pistinin altında konumlandırılacak. Bu bölümde bir de masaj salonu ile bölümün kendine özgün mutfağı olacak.

Voyager-4 Voyager-5
 
Sonra, tabii ki dalış ile ilgili bölümlerin de düzenlenmesi gerekiyor. Süperyattaki dalış merkezi, dekompresyon odası da dahil olmak tam donanımlı olacak. Derin dalışlar ise, süperyatın gelecekteki seyahat planları arasında yer alıyor. Bu dalış maceralarına yardımcı olmak üzere Dynamic Positioning sistemi ile donatılacak. YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.