Satılık Tekneler

Lürssen'den 104 metrelik "Quantum Blue"
08.08.2014 Lürssen'den 104 metrelik "Quantum Blue"

Lürssen, 104 metrelik projesi Quantum Blue'yu suya indirdi. Süperyat sektörüne damgasını vuracak olan dev proje, güzelliği ve ihtişamıyla görenleri hayrete düşürecek.Dünyanın en büyük motoryat'ı Azzam'ı suya indirmesinin ardından önce 102.6 metre olarak rapor edilen ancak daha sonra 104 metre olduğu açıklanan dev süperyat projesinin bir türlü kesinleşemeyen ismi ise Quantum Blue oldu. Projenin dış tasarımını İngiliz Tim Heywood ortaya koydu. İç tasarımını ise dünyaca ünlü Alberto Pinto yaptı. Yıl sonunda teslim edilmesi planlanan süperyatın 'son rötuşları' tamamlanıyor.

Tasarımcı Tim Heywood, Quantum Blue'nun dünyanın en güzel yatları arasında olacağını söyledi. 'Yat'ın sahiplerinin, bu yüzer sanat eserinin tasarımını yapması için Tim Heywood Designs'a güvenmeleri beni onurlandırdı. Birkez daha belirtmeliyim ki Lürssen ekibiyle birlikte bu muhteşem yatı ortaya çıkarmak büyük bir zevk oldu.'


Quantum Blue, Lürssen'in bu yıl inşa edip suya indirdiği üçüncü motoryat oldu. 2014'te suya inenler arasında da en büyük olma özelliğini taşıyor. Quantum Blue'nun yanı sıra 2014'te 66 metrelik Ester III ve 92.5 metrelik Kısmet, Lürssen tarafından tamamlandı.  


www.lurssen-yachts.comYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder