Satılık Tekneler

Lürssen Projesi Mistral Teslim Edildi
28.03.2017 Lürssen Projesi Mistral Teslim Edildi Lürssen’in süperyat projesi Mistral, ‘Amadea’ ismiyle teslimat seyrine başladı. Resmi hiçbir detayın açıklanmadığı yatın, sahibine teslim edilmek üzere seyre çıktığı AIS verilerinden anlaşıldı. Yatın Kiel’deki tesislerden ayrıldığı ve her teslimat seyrine çıkan Lürssen yatı gibi, Storebaelt Bridge’de geleneksel yakıt ikmalini gerçekleştirdiği öğrenildi. Süperyatın rotasının Norveç olduğu bildirildi. 

Mistral

Çelik gövdeli bu yatın dış tasarımını Espen Oino yaptı. Tüm detayları son derece gizli tutulan projenin, çelik gövde ve aluminyum üst yapıya sahip olduğu biliniyor. 5 kat güverteye sahip olan yat, Lloyd’s Registry sınıflandırılmasına göre inşa edildi. Geçtiğimiz sene Nisan ayında suya indirilen yatın yapımı tam 31 ay sürdü.
 


Amadea’nın tam boyu resmi olarak açıklanmadı. Lürssen, yatın 100 metreden büyük olduğunu kayıtlara geçmişti. Bazı kaynaklara göre tam boyunun 104 metre olduğu öngörülen Amadea, dünyanın en büyük yatlarından biri. İç hacmi 2999 GT olan yat, Cayman Adaları kayıtlı. 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.